Путін про Україну: як були олігархи при владі, так і є

Володимир Путін Копирайт изображения Reuters

Президент Росії Володимир Путін підтвердив, що контактує з Києвом щодо долі Надії Савченко. Він також назвав владу в Україні "клановою".

При цьому російський президент сказав, що хоче бачити Україну "надійним партнером" і сподівається на прагматичність нового українського уряду.

Ці заяви Володимира Путіна пролунали під час спілкування у прямому ефірі із росіянами. "Пряма лінія" тривала 3 години 40 хвилин, було поставлено понад 50 питань.

"У контакті"

Президент Росії у четвер підтвердив, що Москва і Київ контактують з приводу долі української льотчиці Надії Савченко. Це була перша заява російського президента після оголошення вироку Донецьким судом Ростовської області.

"Ми в контакті з цього питання з керівництвом України. Наші партнери знають нашу позицію. І в таких питаннях краще не забігати наперед", - заявив Володимир Путін журналістам, відповідаючи на запитання про можливість обміну Надії Савченко. Проте не повідомив ніяких подробиць.

Надія Савченко на знак протесту проти вироку суду з 6 квітня голодує у СІЗО Новочеркаська Ростовської області. Її засудили до 22-х років в'язниці.

"Ті ж самі олігархи"

Відповідаючи на запитання про те, що він думає про новий український уряд, Володимир Путін сказав: "Нічого. Я не знаю його складу, не знаю, що вони планують робити. Я тільки нагадаю, що колишній уряд ухвалив план з 9-ти пунктів. З них виконано два".

Російський президент порівняв рівень інфляції у Росії 12,9% із показниками в Україні - 49%.

Він також сказав, що в Україні "ті ж самі олігархи сидять у владі, тримають гроші в офшорах".

"Як були олігархи при владі, так і є. Ось там хтось намагається скандал якийсь влаштувати у нас з офшорів. А там перші особи країни - одні мільярдери, підприємці в офшорах сидять", - сказав він.

"Деолігархізація, чи що, вона не відбувається. Навпаки, посилюється. І справа навіть не в конкретних людях. А справа в тому, що кланова система управління, вона зміцнилася останнім часом. І це оцінки не тільки наші, але й наших західних партнерів", - запевнив президент Росії.

"Проте, ми зацікавлені у тому, щоб Україна стала на ноги, щоб у нас був надійний партнер і щоб не відбувалося те, що відбувається", - сказав Володимир Путін.

"Втім, я сподіваюся, що новий уряд зробить висновки з того, що відбувалося останнім часом, і діятиме прагматично в інтересах народу, свого власного народу, а не керуватися якимись фобіями, або на догоду там якимось іноземним структурам", - заявив він в ході "прямої лінії".

Копирайт изображения First Channel
Image caption Володимир Путін вважає "замовленням" оприлюднення "панамських документів"

"Вуха стирчать"

Володимир Путін звинуватив іноземних замовників в організації так званого "панамського витоку" щодо ймовірних махінацій політиків у офшорних зонах.

"Скрізь стирчать вуха замовників, вони стирчать і навіть не червоніють. І чим ближче до виборів, тим більше буде таких вкидань", - наголосив він.

Російський президент натякнув на те, що замовники перебувають у США. За його словами, серед авторів "панамських матеріалів" є працівники американських офіційних органів, а німецька газета Suddeutsche Zeitung, що одна із перших опублікувала розслідування, належить одній з американських компаній.

"Ми все виконали"

Володимир Путін заявив, що Росія виконує Мінські угоди.

"Навіщо торочити кожен раз, що ми повинні щось виконати? Все, що ми повинні були виконати, ми виконали", - заявив він.

"А от Україні та її західним партнерам належить пройти великий шлях", - додав він.

Україні він закинув відсутність проведення конституційної реформи, в якій би було передбачено особливий статус Донбасу, а також небажання ухвалити закон про амністію для учасників конфлікту на Сході України.

Російський президент також запевнив, що "ніяких активних бойових дій на Донбасі не буде". За його словами, на лінії розмежування в Україні можуть з'явитися озброєні представники ОБСЄ. (Ідеться про поліцейську місію ОБСЄ, на чому наполягає президент Петро Порошенко. - Ред.)

Офіційний Київ неодноразово заявляв, що децентралізації та місцевим виборам на Донбасі має передувати відновлення контролю України над українсько-російським кордоном, а також виведення з окремих його районів незаконних збройних формувань.

Новини на цю ж тему