Савченко припинила голодування - Порошенко

Копирайт изображения facebook.comiryna.gerashchenko
Image caption Президент зустрівся з мамою і сестрою Савченко

Президент Петро Порошенко попросив Надію Савченко припинити голодування і вона погодилась. Про це він написав у своєму Twitter.

"Разом з мамою Надії Савченко Марією Іванівною і сестрою Вірою попросив Надю припинити голодування. Дякую, що погодилася", - написав президент.

Петро Порошенко провів зустріч з мамою і сестрою Надії у Києві.

"Ти потрібна нам живою!"- вмовляла мама Надію Савченко припинити голодування, розповідає перша віце-спікер Ірина Геращенко у Fаcebook.

Адвокат Савченко Ілля Новіков розповів, що був присутнім під час телефонної розмови президента і Савченко й підтвердив, що вона припинила голодування.

Пані Савченко голодувала з 6 квітня.

Низький старт

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що зараз через дипломатичні канали йде робота, щоб пришвидшити повернення Савченко до України.

"Сьогодні відпрацьований і обговорений алгоритм дій, який включає в себе, крім юридичних заходів, політичні і дипломатичні заходи для того, щоб прискорити процес повернення Надії на територію України", - зазначив пан Петренко.

За його словами, у Мін’юста вже готові всі документи, процес перебуває на старті.

"Зараз ми даємо можливість дипломатам попрацювати з тією стороною, для того, щоб отримати гарантії повернення Надії", - заявив пан Петренко

Міністр закликав політиків не робити заяв з цього приводу, бо вони можуть негативно вплинути на процес повернення Савченко.

Прямого обміну не буде

Копирайт изображения facebook.comiryna.gerashchenko
Image caption Перша віце-спікер Ірина Геращенко поговорила з Надією Савченко

Захист Надії Савченко заявив, що прямого обміну українки на росіян Євгена Єрофеєва і Олександра Александрова не буде.

"Цей обмін – це обмін політиків, але не обмін між засудженими, з однієї простої причини, що все одно буде обрана процесуальна форма, при якій безпосереднього обміну Єрофеєва і Александрова на Савченко не буде", - сказав адвокат Марк Фейгін.

За його словами, Надія Савченко, яку в російському суді засудили до 22 років в'язниці, "не вважає себе винною у вчиненні злочину, вона була викрадена з території України і була засуджена в Росії з абсолютно надуманого приводу".

Копирайт изображения Getty
Image caption Адвокат: Савченко була викрадена з території України і була засуджена в Росії з абсолютно надуманого приводу

Адвокат льотчиці зазначив, якщо політики домовляться, то Надія Савченко прийме це рішення.

Тим часом до Савченко пустили українських консулів. "Вийшов начальник СІЗО запросив консулів до Надії. Я піду після них", - написав адвокат Микола Полозов у Twitter.

Президент Порошенко заявив, що узгодив алгоритм повернення Надії Савченко з президентом РФ Володимиром Путіним.

Копирайт изображения president.gov.ua

При цьому він відмітив, що вирок українського суду про 14 років ув'язнення для росіян Александрова Єрофеєва "відкриває певні можливості для задіяння механізму обміну". Він не надав жодних деталей, що розкривали б цей "алгоритм".

"Зателефонував до Надії Савченко. Особисто передав їй слова підтримки. Ми все будемо робити для звільнення Надії", - йдеться у Twitter президента.

Глава держави також заявив, що готовий відправити за Савченко свій власний президентський літак.

Поки що не ясно, чи будуть адвокати росіян Єрофеєва і Александрова оскаржувати вирок українського суду. Адвокат Валентин Рибін сказав, що рішення ухвалять пізніше. Адвокат Оксана Соколовська напередодні заявляла, що 90%, що апеляція буде, але у вівторок зазначила, що вже - ні.

Новини на цю ж тему