ПАРЄ закликала сторони конфлікту в Україні звільнити полонених

Копирайт изображения Council of Europe

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій закликала всі сторони конфлікту в Україні звільнити полонених.

"ПАРЄ закликає Україну, Російську Федерацію і сепаратистські групи припинити будь-яку військову діяльність на сході України, відвести всю зброю та встановити мир в цьому регіоні, поважати міжнародне право в гуманітарній сфері та надати доступ міжнародним гуманітарним організаціям до всіх затриманих", - йдеться у резолюції.

За резолюцію проголосували 65, проти – 0, утрималися - 3.

В резолюції зазначається, що з часу "військової операції в Луганській та Донецькій областях сотні українських військовослужбовців та цивільних були захоплені в полон або викрадені".

В ПАРЄ стурбовані повідомленнями про тортури і нелюдське ставлення до полонених. Також зазначають, що є дані про те, що деякі "полонені були страчені сепаратистськими силами".

Крім того, асамблея з "великою стурбованістю" вказала на випадки порушення прав тих, кого затримали українські спецслужби або українські батальйони. ПАРЄ закликає владу України розслідувати всі подібні випадки і покарати винних.

Асамблея також висловила занепокоєння ситуацією в Криму, де після анексії півострова Росією влада затримує кримськотатарських та українських активістів.

Окремо ПАРЄ закликає Росію невідкладно звільнити депутата Верховної Ради Надію Савченко, нагадуючи, що вона є членом ПАРЄ і має імунітет. За даними ПАРЄ, в Росії незаконно утримується ще 11 українців.

Організація попросила російську владу "звільнити всіх українських ув’язнених, які утримуються в РФ і в незаконно анексованому Криму".

В резолюції також міститься заклик до країн-членів РЄ ввести санкції до осіб з так званого "списку Савченко".

ПАРЄ звернулася і до сепаратистів із закликом "звільнити всіх захоплених та утримуваних, припинити порушувати права людини, співпрацювати з українською стороною для обміну за принципом "всі на всіх", надати доступ міжнародним гуманітарним місіям до місць утримування захоплених осіб".

Крім того, ПАРЄ попросила українську владу невідкладно ратифікувати Римський статут, щоб дозволити Міжнародному трибуналу розслідувати порушення гуманітарного законодавства.

Новини на цю ж тему