У російському МЗС назвали подвійними стандартами резолюцію ПАРЄ по Савченко

Надія Савченко Копирайт изображения AP

Уповноважений міністерства закордонних справ РФ з прав людини Костянтин Долгов назвав прикладом "подвійних стандартів" резолюцію ПАРЄ із закликом ввести санкції щодо росіян, причетних до кримінального переслідування Надії Савченко.

"А покарання осіб, причетних до неправомірних арештів російських громадян і вбивства російських журналістів в Україні, ПАРЄ не цікавить? Інші пріоритети?" - написав пан Долгов у Twitter.

"Або для цих парламентаріїв громадяни громадянам не рівня? Далекі від демократії і турботи про права людини подвійні стандарти!" - додав уповноважений російського МЗС з прав людини.

Резолюція ПАРЄ

Копирайт изображения Reuters

ПАРЄ раніше закликала країни, які входять до Ради Європи, ввести щодо осіб, причетних до переслідування Надії Савченко візові та фінансові санкції - мова йде про заборону на в'їзд та заморожування рахунків.

Парламентська асамблея пропонує розглянути можливість введення аналогічних заходів проти тих осіб, які мають стосунок до інших кримінальних справ проти українців у Росії.

ПАРЄ закликала "групи сепаратистів, які контролюють окуповані райони Донецької та Луганської областей", звільнити всіх людей, яких вони утримують, а всі сторони конфлікту на Донбасі - негайно виконати Мінські угоди в частині звільнення в'язнів та обміну полоненими.

Також організація пропонує українській владі розробити закон "Про психологічну реабілітацію" та забезпечити психологічну, соціальну й фінансову підтримку звільненим з полону, а також родинам тих, хто ще утримується у неволі.

Надія Савченко як депутат є членом постійної делегації українського парламенту в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Російський суд в березні засудив Савченко до 22 років позбавлення волі. Суд погодився із слідством, яке стверджує, що вона корегувала обстріли, внаслідок яких влітку 2014 року на Луганщині загинули російські журналісти. Сама пані Савченко провину категорично заперечує.

За словами засудженої, вона не могла коригувати вогонь артилерії, оскільки за годину до початку обстрілу потрапила в полон, після чого її насильно відвезли в Росію. Надія Савченко відмовилася визнати легітимність російського суду і висловила надію, що українська влада зможе обміняти її.

Президент Порошенко висловив готовність обміняти Надію Савченко на двох засуджених у Києві росіян Олександра Александрова та Євгена Єрофеєва, які спочатку визнали себе бійцями ГРУ Росії, а потім відмовилися від таких свідчень.

Новини на цю ж тему