Порошенко закликав вичерпати інцидент із Шустером

Савік Шустер Копирайт изображения UNIAN
Image caption Дозвіл на роботу Шустеру анулювали через буцімто "недостовірні дані" у документах, поданих його роботодавцем

Президент України Петро Порошенко закликав "відповідні служби" вичерпати інцидент із телеведучим Савіком Шустером, якому анулювали дозвіл на роботу в Україні. Зі схожою заявою виступив і прем'єр Володимир Гройсман.

В ОБСЄ також висловили стурбованість через "перешкоджання роботі" телеведучого.

"Сподіваюся, що відповідні служби у найкоротший час вичерпають інцидент з журналістом Савіком Шустером", - йдеться у заяві президента на його сторінці у Facebook.

Пан Порошенко наголосив, що свобода слова є "одним з найбільших надбань України після Революції гідності".

"Як Гарант Конституції, я захищав і захищатиму свободу слова у будь яких її проявах", - додав президент.

Водночас прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що дав доручення "розібратись у ситуації" з паном Шустера і оперативно її врегулювати.

"Нікому не дозволено утискати свободу слова в Україні. Чиновники мають проявляти завзяття зовсім в інших речах", - йдеться у заяві пана Гройсмана у Facebook.

Своє занепокоєння через ситуацію, що склалася із паном Шустером висловила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович.

Вона закликала українську владу "оперативно розібратися в цьому питанні, переконавшись, що права журналіста захищені, і що Шустеру дозволено продовжувати виконувати свою роботу вільно і безпечно".

Копирайт изображения OSCE
Image caption Дуня Міятович закликала владу захистити права журналіста

"Недостовірні дані"

Телеведучому програми "Шустер Live" скасували дозвіл на роботу в Україні у понеділок, 25 квітня. Про це ВВС Україна повідомив партнер пана Шустера на каналі Павло Єлізаров. Причини цього - невідомі, додав він.

Пізніше у вівторок в Державній службі зайнятості повідомили, що дозвіл на роботу Шустеру анулювали, оскільки документи, подані його роботодавцем, містили "недостовірні дані". Зокрема там була відсутня інформація про кримінального провадження відносно пана телеведучого.

"У документах відсутня інформація про здійснення відносно громадянина Канади С.Шустера кримінального провадження, що є підставою для відмови у продовженні дозволу", - заявили у службі зайнятості.

У відомстві зазначили, що про кримінальне провадження відносно пана Шустера вони дізналися від Державної фіскальної служби, однак чого саме стосується це провадження, у службі не повідомили.

Втім, у січні сам журналіст заявляв, що проти нього відкрили кримінальне провадження за нібито несплату податків.

Копирайт изображения AP
Image caption Петро Порошенко заявив, що захищатиме свободу слова

"Будемо працювати"

У вівторок Савік Шустер заявив, що збирається працювати далі.

"Будемо працювати без дозволу на роботу", - цитує його агенція "Українські Новини".

Ведучий каже, що має дозвіл на проживання в Україні і є громадянином Канади та Італії.

"Не так легко буде мене спекатися", - додав він.

У вівторок ввечері програма "Шустер Live", яка є одним із найпопулярніших політичних ток-шоу на українському телебаченні, проведе ефір у форматі прес-конференції в зв'язку з анулюванням Шустеру ліцензії на роботу. Про це повідомив головний редактор каналу 3Stv Сакен Аймурзаєв.

Новини на цю ж тему