Зустріч у Мінську: без прогресу та виконаних зобов'язань

Донбас Копирайт изображения EPA
Image caption Українська сторона каже, що сепаратисти так і не припиняли вогонь, хоча за оцінками ОБСЄ обстрілів поменшало

Зустріч щодо врегулювання ситуації на Донбасі у Мінську пройшла без прогресу у ключових питаннях - про це у середу повідомили її учасники.

Українська сторона звинуватила сепаратистів у невиконання зобов'язань щодо припинення вогню.

Представники самопроголошеної "ДНР" у свою чергу звинуватили Київ у "зриві роботи" політичної підгрупи.

В ОБСЄ анонсували, що наступна зустріч у Мінську може відбутися 1 червня.

"Різні погляди"

У середу сторонам не вдалося досягти прогресу у питанні про обмін заручниками - про це повідомив спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік.

"Гуманітарна підгрупа вела інтенсивні дискусії щодо звільнення незаконно утримуваних осіб. Сторони мають різні погляди щодо цього питання", - зазначив він.

"Звільнення заручників вони прив'язують до амністії, хоча ці процеси ніяк не пов'язані між собою і є речами абсолютно різного порядку", - додала зі свого боку Дарка Оліфер -

речниця представника України на перемовинах Леоніда Кучми. Вона стверджує, що звільнення заручників заблокували саме представники самопроголошених "республік" на сході України.

За словами пана Сайдіка, питання про амністію політична підгрупа відклала обговорення до наступного засідання.

Неофіційний документ щодо принципів та порядку амністії бійців, залучених до конфлікту на сході України, не вдається погодити вже багато місяців.

Читайте також:

У так званій "ДНР" у середу заявили, що українська сторона нібито затягує цей процес.

"Україна надала для роботи підгрупи представника, однак не наділила його необхідними повноваженнями. У зв'язку з чим обговорення більшої частини порядку денного було фактично зірване", - повідомила Вікторія Талакіна, яка називає себе речницею керівника делегації "ДНР" Дениса Пушиліна.

За її словами, належним чином у середу не вдалося обговорити більшість запланованих питань.

Вибори віддаляються

Мартін Сайдік розповів, що при цьому сторони обговорили розведення сил на лінії зіткнення сторін, а також координацію ремонтних робіт і відновлення інфраструктури.

В Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ у середу також повідомили, що кількість обстрілів на Донбасі дещо зменшилася порівняно із попереднім періодом спостереження.

При цьому українська сторона заявила, що сепаратисти так і не виконали взятих на себе зобов'язань про повне припинення вогню на час великодніх свят.

"Обстріли не тільки становлять небезпеку мирним жителям Донбасу, але і роблять проблемною подальшу роботу з політичних, гуманітарних та економічних питань", - написала пані Оліфер у себе на Facebook.

"У таких умовах проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей не видається реальним", - додала вона.

Самопроголошений голова "ДНР" Денис Пушилін при цьому заявив, що "спроби Києва диктувати умови виборів на Донбасі є недоречними".

Дарка Оліфер написала, що під час зустрічі у середу ішлося і про інші "грубі порушення Мінських домовленостей", зокрема про так званий парад за участю військової техніки, який провели у Донецьку 9 травня.

Наступна зустріч у Мінську, за словами Мартіна Сайдіка, вже запланована на 1 червня.

Новини на цю ж тему