Адвокат: адресу Януковича надали ГПУ

Копирайт изображения AP

Адресу Віктора Януковича надали генпрокуратурі, заявив його адвокат Віталій Сердюк на брифінгу у Києві.

Він закликав забезпечити прибуття слідчого до Януковича для допиту, або організувати допиту у форматі онлайн-конференції.

Янукович не може прибути на допит сам через загрозу його безпеці, каже адвокат.

Крім того, за словами адвоката, генпрокуратура не зібрала доказів вини Віктора Януковича у справі Майдану.

За його словами, термін розслідування справи Майдану вийшов за рамки, передбачені законом – 1 рік.

Копирайт изображения epa
Image caption На Майдані були вбиті 106 людей

Адвокат закликав генпрокурора не допускати втручання політики у розслідування справ Майдану та "чесно заявити суспільству про відсутність доказів вини Януковича у здійснених злочинах". Матеріали у справі Майдану пропонують зробити відкритими.

Зі слів адвоката, Янукович запевнив, що жодних наказів про застосування вогнепальної зброї не надавалися.

Янукович громадянство не змінював

Захисник запевнив, що Янукович не змінював громадянства і має український паспорт, але не зміг пояснити на яких підставах екс-президент перебуває на території Росії.

Адвокати опублікували список дев'яти проваджень, у яких фігурує Віктор Янукович: це справа Майдану, про Сухолуччя, справа про створення злочинної організації, справа щодо замаху на життя, справа про неналежне розслідування злочинів Майдану, справа про Межигір'я, справа "Укртелекому", справа "про закони 16 січня 2014 року", справа "про авторські винагороди".

Адвокати поскаржилися, що справу про замах на Януковича розслідують неналежно. Вони закликали передати справи Януковича до суду.

Відповідаючи на питання адвоката "Небесної сотні", де є докази невинуватості Януковича, пан Сердюк зазначив, що ці докази зараз систематизують і їх подадуть до ГПУ, коли знову розпочнуть призупинене провадження у справі Януковича.

У лютому в ГПУ заявили, що встановили причетність Віктора Януковича до організації вбивств на Майдані.

"Справа практично закінчена. Зрозуміло, що він керував через своїх людей організацією вбивств на Майдані", - заявляв тоді генпрокурор Віктор Шокін.

Взимку 2014 року під час акцій протесту в Києві 106 людей були вбиті і понад тисяча - поранені. Загинуло також 19 співробітників правоохоронних органів.

Новини на цю ж тему