Марш Азова: висунули вимоги і розійшлися

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Кілька сотень членів Цивільного корпусу"Азов" під час маршу у Києві вимагали не проводити вибори на Донбасі без відновлення контролю над всім українським кордоном на Сході. Акція тривала кілька годин, учасники вже розходяться.

"Азов" пройшов маршем до Верховної Ради. Серйозних порушень під час акції не зафіксували, розповів у коментарі ВВС Україна перший заступник голови Нацполіції Вадим Троян.

Під час ходи запалили кілька димових шашок і фаєрів, які одразу ж загасили. При цьому на вулиці Грушевського рух не було заблоковано.

Для охорони правопорядку біля будівлі Ради залучили близько 2 тис. працівників поліції та бійців Нацгвардії.

"Ми повинні сказати владі - нема українського кордону, нема жодних виборів на Донбасі. А український кордон, це не місія ОБСЄ, це повернення українських Збройних сил і прикордонників. Це наша єдина вимога", - заявив під час акції лідер "Азова", народний депутат Антон Білецький.

Копирайт изображения azov.press
Image caption У марші брали участь кілька сотень активістів

За його словами, цей марш - акція попередження, вона мирна і спокійна. В Раду депутат, якого вважають найбільшим "прогульником" сесій, пообіцяв не заходити.

"Нехай чують нас звідси. В разі спроби проведення таких виборів ми винесемо цю Раду і АП і знайдемо нових депутатів", - сказав пан Білецький.

Марш

Копирайт изображения azov.press

Напередодні організатори акції оприлюднили заяву, у якій виступили проти проведення виборів у непідконтрольних Києву районах Донбасу.

"За нав'язаним нам Росією планом Україна має провести вибори на Донбасі – ще й цьогоріч", - вважають у ЦК "Азов".

Копирайт изображения Reuters

"Якщо Рада і президент вирішать проводити вибори на Донбасі, це означатиме остаточну втрату суверенітету над цими територіями, це початок розповзання сепаратистської гангрени по Україні", - додають автори заяви.

"Хочете виборів? Роззброєння сепаратистів – виведення військ РФ (Росія заперечує присутність своїх військових на Донбасі. - Ред.) – відновлення українського контролю над кордоном – Вибори!" - підсумовують організатори акції.

Такі ж вимоги озвучує українська сторона під час переговорів у Мінську.

Копирайт изображения Reuters

Київські правоохоронці у п'ятницю працюють у посиленому режимі.

Новини на цю ж тему