Вибори в Австрії: результат визначить голосування поштою

вибори в Австрії Копирайт изображения Getty
Image caption Александр ван дер Беллен поступається Норберту Гоферу із правої Партії Свободи за першими результатами голосування на виборах

Поштові бюлетені будуть вирішальними для результатів президентських виборів в Австрії, що відбулись у неділю.

За підрахунками результатів голосування на виборчих дільницях, ультраправий кандидат отримав трохи більше, ніж його незалежний суперник.

Норберт Гофер із правої "Партії свободи" випередив свого суперника - колишнього лідера партії "зелених" Олександра ван дер Беллена на 3,8%, повідомило міністерств внутрішніх справ у неділю.

750 тисяч бюлетенів, відправлених поштою, порахують у понеділок.

Це 12% від 6,4 млн виборців країни.

Копирайт изображения AP
Image caption Коментатори кажуть, що кожен з кандидатів має шанс на перемогу

За підрахунками голосів на дільницях, Норберт Гофер отримав 51,9%, а Олександр ван дер Беллен 48,1% після остаточного підрахунку голосів на виборчих дільницях, повідомили міністерство внутрішніх справ.

Два екзит-поли показали невелику перевагу крайньо-правого кандидата Гофера, але вона перебувала в рамках статистичної похибки.

Якщо пан Гофер переможе, він стане першим крайньо-правим головою держави в Євросоюзі. У першому турі виборів він переміг із солідним відривом.

У другий тур виборів в країні уперше від часів Другої світової війни не змогли вийти кандидати від двох головних центристських партій.

Одним із ключових питань виборчої кампанії була міграційна криза.

Минулого року 90 тисяч людей попросили про притулок в Австрії - це близько 1% населення країни. Партія Свободи Гофера побудувала виборчу кампанію на заявах проти міграції.

Хоча посада президента значною мірою церемоніальна, він має право розпускати уряд.

"Боротьба в багнюці"

У п'ятницю, під час свого останнього передвиборного мітингу, 45-річний пан Гофер ще раз різко наголосив на своїй позиції, що мігранти мають інтегруватися в австрійське суспільство.

"Ми тепло вітаємо тих людей, які які поважають і люблять Австрію і які знайшли тут свій новий дім, - сказав він під оплески слухачів. - Але слід сказати, що ті, хто не цінують нашу країну, хто воює за Ісламську державу, або ті, хто ґвалтує жінок, таким людям я кажу: "Це не ваша батьківщина. Вам не місце в Австрії".

Президенти Єврокомісії і Європарламенту Жан-Клод Юнкер і Мартін Шульц висловили занепокоєння тим, що пан Гофер може виграти.

Його суперник, професор Ван дер Беллен, застерігає австрійців від перемоги правих сил.

Копирайт изображения AFP

"Як ви знаєте, мені 72 роки, і я на собі пережив, як Австрія після Другої світової війни піднімалася з руїн, спричинених безумством націоналізму", - сказав він журналістам.

Минулого тижня кандидати провели емоційні теледебати, які коментатори описали як "політичну боротьбу в багнюці".

Чинний президент Гайнц Фішер не може брати участі у виборах, бо вже був на посаді два терміни поспіль.

Новини на цю ж тему