Миротворець виклав нову базу журналістів

Росія Копирайт изображения Reuters
Image caption Миротворець виклав базу, яка майже збігається з переліком акредитованих в РФ журналістів

Сайт "Миротворець" виклав базу даних "акредитованих журналістів, які співпрацюють з країною-агресором".

Нова опублікована база даних журналістів за дуже багатьма позиціями збігається з переліком шеф-кореспондентів іноземних ЗМІ, акредитованих при МЗС Росії, оприлюдненим у відкритому доступі на офіційному сайті МЗС Росії.

У цьому переліку такий само формат прізвищ та видань, що і в базі даних РФ, а також містяться винятково російські адреси та телефони.

При цьому формат бази даних зовсім не схожий на бази даних журналістів, акредитованих в "ДНР", які раніше викладав сайт "Миротворець".

Кілька днів тому волонтери проекту "Миротворець" ухвалили рішення про відновлення своєї роботи.

Раніше проект "Миротворець" заявляв про припинення роботи через скандал з оприлюдненням бази даних акредитації журналістів у самопроголошеній "ДНР".

"Ці журналісти співпрацюють з бойовиками терористичної організації", - йшлося у заяві сайту, який пояснював оприлюднені дані.

Копирайт изображения AFP
Image caption Частина журналістів, які акредитувались у "ДНР", боялись за свою безпеку бісля оприлюднення бази акредитації

Такий крок сайту викликав хвилю обурення українських та міжнародних ЗМІ, а також низки правозахисних та міжнародних організацій.

Офіс уповноваженої з прав людини Верховної Ради також звернувся до правоохоронців щодо порушення закону про захист персональних даних.

Після цього функціонування ресурсу призупинили.

З іншого боку, на підтримку роботи сайту виступила низка активістів, волонтерів та політиків, зокрема й заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука.

Сайт "Миротворець" більше року публікує дані щодо осіб, які співпрацюють з владою самопроголошених республік Донбасу, які часто використовують правоохоронні органи України.

Новини на цю ж тему