У Росії українцям Карпюку і Клиху дали 22,5 і 20 років

Карпюк і Клих Копирайт изображения www.mfa.gov.ua

Українцям, яких Верховний суд Чечні визнав винними у вбивствах російських солдатів у 90-х, виголошено вирок.

Миколу Карпюка російський суд засудив до 22,5 років ув'язнення, Станіслава Клиха - до 20. Про це у своєму Twitter повідомив адвокат українців Ілля Новиков.

Прокурор вимагав засудити Карпюка до 22,5 років, а Клиха - 22 років.

19 травня колегія присяжних в Грозному визнала українців винними в участі в боях в Чечні в 1994-1995 роках і вбивстві російських солдатів.

Як повідомив адвокат Ілля Новіков, суд виніс окремі ухвали щодо адвокатів Клиха і Карпюка Марини Дубровиної і Доку Іцлаева.

На думку судді, що головував на процесі, в ході слухань захисники вдалися до вчинків, які "порочать честь і гідність адвоката".

За версією обвинувачення, Карпюк і Клих воювали на боці збройних формувань на чолі з Асланом Масхадовим і Шамілем Басаєвим в складі загону "Вікінг", створеного українськими націоналістами.

Слідство стверджує, що обвинувачені перебували в українській організації "Українська національна асамблея - Українська народна самооборона" (УНА-УНСО), діяльність якої в Росії заборонена.

На суді Карпюк та Клих заявляли про свою невинуватість і про тортури, яких зазнавали після арешту.

Зокрема, Карпюк розповів, що російські силовики погрожували викрасти і катувати його малолітнього сина, який живе в Україні.

Порушення в ході процесу

Адвокати і правозахисники відзначають безліч порушень в ході процесу.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Микола Карпюк каже, що його катували

За словами захисту, обвинувачення будується на свідченнях українця Олександра Малофєєва, раніше засудженого до 24,5 років в'язниці. Адвокати стверджували, що до слів Малофєєва не варто ставитися як до надійного джерела.

Малофєєв також заявляв, ніби в Чечні воювали кілька відомих українських політиків, в тому числі колишній прем'єр-міністр країни Арсеній Яценюк. Яценюк ці звинувачення відкидав.

Адвокат Клиха Марина Дубровіна заявляла, що її підзахисний ніколи навіть не був в Чечні. На її думку, Малофєєв просто обмовив його.

Правозахисний центр "Меморіал", який визнав Карпюка і Клиха політичними в'язнями, стверджує, що солдати, які, за версією слідства, були розстріляні українцями в Грозному, насправді загинули в інших місцях. Причому вони були вбиті, за інформацією правозахисників, з використанням іншої зброї.

Україна вважає суд над своїми громадянами в Грозному політично вмотивованим, а самих Карпюка і Клиха - політичними в'язнями.

Новини на цю ж тему