Порошенко: після Савченко є надія повернути Афанасьєва і Солошенка

Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу "Інтер" розповів, що "майже досягнуті домовленості" про повернення незаконно ув'язнених в Росії Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка, а також тривають перемовини стосовно повернення ще 25-х полонених.

За його словами, операція зі звільнення Надії Савченко переносилася кілька разів. "Почалася ця робота ще в липні 2014 року", - сказав пан Порошенко.

Він додав, що попередніх спроб звільнити Надію було "зо два десятки", і підкреслив, що Україна не могла піти на те, щоб вона відбувала покарання, адже це "означало визнання вироку".

Президент розповів, що розмовляв з Надією Савченко лише один раз, і "це була окрема спецоперація". Як він сказав, тоді він попросив її припинити голодування і запевнив, що домовленості про її звільнення вже майже досягнуті.

Також, за словами президента, Росія вимагала видачі затриманих в Україні і засуджених на 14 років росіян Олександра Александрова і Євгена Єрофеєва за 48 годин до видачі Надії Савченко Україні, однак українська сторона наполягла, щоб літаки злетіли у повітря водночас.

Президент Порошенко підкреслив, що після повернення Надії Савченко "Велика сімка" не вирішила послаблювати санкції стосовно Росії, а при необхідності - навіть посилити їх.