Лавров: спостерігачам ОБСЄ можна дозволити мати пістолети

Лавров
Image caption Росія не сприймає пропозицію, щоб спостерігачі ОБСЄ контролювали кордон з РФ

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю "Вестям в субботу" розповів, на яку зброю спостерігачів ОБСЄ могла б погодитись Росія.

Він розповів, що Росія могла б погодитись на розміщення додаткової кількості спостерігачів ОБСЄ у кількох зонах безпеки на лінії розмежування на Донбасі.

Також, за його словами, варто посилити наряди спостерігачів ОБСЄ у місцях зберігання відведеної важкої зброї.

"Ми також сказали, що будемо готові, якщо це допоможе справі, погодитись, щоб рішенням ОБСЄ ця додаткова група спостерігачів, які будуть контролювати лінію розмежування та місця зберігання важкого озброєння, мала право носити особисту зброю", - заявив Сергій Лавров.

На уточнювальне запитання, яку саме зброю, пан Лавров відповів: "Пістолет".

"Можна вважати, що це елемент поліцейських функцій, але це, перш за все, охорона", - додав глава МЗС РФ.

Він заявив, що в ОБСЄ обговорюють пропозицію додаткових заходів безпеки у ході виборів на Донбасі.

"Потрібно створити окрему групу спостерігачів на період виборів, яка разом з народною міліцією Донецька та Луганська ходила б та дивилась, як забезпечується безпека", - розповів Сергій Лавров.

Петро Порошенко напередодні заявив, що вибори на території окремих районів Донбасу можуть відбутись тільки за українським законом і після початку роботи там озброєної поліцейської місії ОБСЄ.

"Мають бути встановлені на лінії зіткнення постійно діючі спостережні пункти, які гарантуватимуть безпеку. Мають бути встановлені пости з міжнародних сил, які будуть розташовані в місцях зберігання зброї і будуть встановлені відповідні пости на неконтрольованій ділянці російського кордону", - заявив Петро Порошенко.

Новини на цю ж тему