"Золотий" Романчук не втікав і прибув на суд - ЗМІ

Микола Романчук Копирайт изображения UNIAN
Image caption Першого заступника губернатора Миколаївської області Миколу Романчука у п’ятницю затримали на хабарі у 90 тисяч доларів, однак пізніше відпустили

Перший заступник губернатора Миколаївської області Микола Романчук нікуди не втікав, а у середу прибув на суд в Одесі, повідомляє телеканал "112 Україна". Чиновника підозрюють в отриманні хабара розміром 90 тисяч доларів.

Як передають журналісти, Микола Романчук заявляє, що відчуває себе погано, тиск у нього 160.

У середу суд має обрати запобіжний захід для нього.

Військова прокуратура Південного регіону вимагає заарештувати Романчука з можливістю внесення 20 млн грн застави. Захист заступника голови ОДА наполягає на особистому зобов'язанні або ж домашньому арешті.

Не втік

Копирайт изображения Anatoliy Matios
Image caption Знайдені кошти

Раніше військова прокуратура південного регіону заперечила інформацію про нібито втечу з лікарні Миколи Романчука.

"Він не втік, його виписали і вручили повістку про явку до правоохоронних органів у визначений термін", - розповіли ВВС Україна у прокуратурі.

Про втечу пана Романчука, у маєтку якого знайшли величезні суми валюти, підземні тунелі і сейфи із золотом, повідомив журналіст Дмитро Гнап з посиланням на персонал лікарні.

У вівторок Миколу Романчука відпустили просто із зали суду. Йому не змогли обрати запобіжний захід, а він заявив про погіршення стану здоров’я через високий тиск. Тому суддя приморського районного суду Одеси відклав засідання.

Долари, золото та коштовності

Копирайт изображения Anatoliy Matios
Image caption Виявлені при обшуку медалі часів Другої світової війни

У п'ятницю головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив про затримання посадовців під час отримання хабара у розмірі 92 тисячі доларів.

Загалом затримали чотирьох держчиновників, серед них - перший заступник губернатора та заступник керівника одного з районів області.

Під час операції підозрювані чинили збройний опір.

"Хабар вимагали за надання дозволу облаштувати кар’єр з видобутку вапняку", - додав пан Матіос.

Під час обшуку у маєтку Романчука знайшли величезні суми валюти, підземні тунелі, у яких знайшли сейфи із золотом, коштовності та раритетні ікони, повідомила пізніше прес-служба СБУ.

Микола Романчук має нагороду "Героя України", яку отримав від президента Віктора Ющенка. Звинувачення проти себе відкидає.

Новини на цю ж тему