Чому жінки вже не радіють Гілларі Клінтон

Гілларі Клінтон Копирайт изображения AFP
Image caption Гілларі Клінтон може стати першою жінкою, висунутою кандидатом на пост президента США

Щоб прийти до цього, треба було довгих 227 років.

Джордж Вашингтон був обраний президентом Америки, яка щойно здобула незалежність, у 1789 році. Потім країною правили 42 президенти-чоловіки; 41 з них був білим.

Гілларі Клінтон може увійти в історію як перша жінка, висунута кандидатом на пост президента США.

Чому ж ця перспектива нас не дуже-то й захоплює?

Давайте на якийсь час забудемо про політику. Якими б не були ваші політичні уподобання, так чи інакше, цей день має украй важливе значення для всіх жінок.

Місіс Клінтон може стати мадам президент. Ніколи ще жінка не займала найвпливовішу посаду в світі.

І не так важливо, любите ви її чи ненавидите. Неважливо, яка її партійна приналежність, дотримується вона ліберальних чи консервативних поглядів - обрання жінки президентом США стане визначною подією саме по собі.

Зрозуміло, це ще не привід голосувати за неї у листопаді, проте для того, щоб зробити паузу й осмислити значущість моменту, вже є всі підстави.

Брак ентузіазму публіки щодо кандидатури Гілларі Клінтон, можливо, викликаний тим, що весь процес якось дуже вже затягнувся.

Історія під назвою "Перша жінка, що стала реальним кандидатом на пост президента" розгортається і допрацьовується на наших очах, починаючи з 20 січня 2007 року, коли Гілларі Клінтон вперше оголосила про намір боротися за президентську посаду.

"Стара пісня"

Ми виснажені. Ми дійшли до крайньої точки. Ми незліченну кількість разів переказали один одному всі анекдоти з життя колишньої першої леді, колишнього сенатора, колишнього держсекретаря, життя, яке у всіх подробицях висвітлюють ЗМІ.

Першою жінкою-президентом могла б стати нова людина, не Гілларі. Можливо, саме тому багато виборців не відчувають з приводу її кампанії великого захвату.

Останні кілька тижнів я розмовляла з різними жінками. Найчастіше вони - особливо молодші - говорили про висунення Клінтон з очевидним подивом: "Стара пісня", "Їй же стільки років", "Вона просто зануда", "Як політик вона нічого особливого не представляє", "Вона миготить перед очима вже занадто довго", "Ми не знаходимо з нею спільної мови..."

Копирайт изображения AFP

Зрозуміло, що подібні думки висловлювали далеко не всі мої співрозмовниці. Гілларі Клінтон, як і раніше, випереджає Дональда Трампа у соціологічних опитуваннях, проведених серед жінок країни.

Феміністки впевнені, що нинішнє покоління двадцятилітніх американок протягом свого життя обов'язково стане свідком обрання жінки на пост президента США. Жінки мого покоління про це навіть мріяти не могли.

Однак немає впевненості у тому, що сьогоднішня молодь хоче бачити президентом саме Гілларі. Ці жінки готові чекати. На відміну від тих, кому сьогодні за 50, для молоді в цьому питанні немає ніякої терміновості.

Поки ж суперечності очевидні: з одного боку, прихильники Клінтон впевнені, що вона стане ефективним, компетентним, надійним президентом, і у той же час багато виборців відчувають апатію, відсутність ентузіазму стосовно її кандидатурі.

І не факт, що подальша боротьба з Дональдом Трампом один на один переламає ситуацію на користь пані Клінтон, сприяючи зростанню її популярності серед американців.

Новини на цю ж тему