Клінтон оголосила про перемогу і йде в президенти

Копирайт изображения Reuters

Екс-держсекретар США Гілларі Клінтон оголосила про свою перемогу у боротьбі за висунення кандидатом в президенти від Демократичної партії.

Після перемоги у вівторок на демократичних праймеріз в Нью-Джерсі вона набрала достатню кількість голосів делегатів партійного з'їзду, щоб стати першою в історії жінкою, номінованою великою партією на пост президента США. Клінтон назвала свою перемогу історичною віхою для всіх жінок.

"Завдяки вам ми досягли важливої віхи. Вперше в історії нашої нації від однієї з головних партій на пост президента висувається жінка", - сказала Гілларі Клінтон, виступаючи перед своїми захопленими прихильниками у Брукліні після того, як стали відомі результати праймеріз.

"Сьогоднішня перемога належить не одній людині. Це перемога поколінь", - додала колишній держсекретар.

Клінтон подякувала своєму супернику-демократу Берні Сандерса, сказавши, що дискусія про нерівність доходів в США, на якій той будував свою кампанію, буде дуже важлива для американської політики.

Вона закликала американських виборців об'єднатися проти республіканського кандидата Дональда Трампа, якого назвала непридатним для президентської посади.

"Він не просто хоче побудувати стіну з Мексикою. Він хоче побудувати стіну, що відокремлює американців один від одного", - сказала Клінтон і повторила одне з гасел своєї кампанії: "Ми сильніші, коли ми разом".

За підрахунками агентства АР, Клінтон ще в ніч на вівторок набрала достатню кількість делегатів партійного з'їзду, який відбудеться в липні в Філадельфії, для того щоб стати кандидатом в президенти від демократів.

"Це буде гарно"

Незадовго до виступу Клінтон до своїх прихильників звернувся і Дональд Трамп. Ще кілька тижнів тому він забезпечив собі номінацію на посаду президента від Республіканської партії.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Трамп обіцяє гарну кампанію

"Ми тільки починаємо. Це буде гарно", - пообіцяв він, виступаючи у своєму гольф-клубі в Нью-Йорку.

Велика частина його промови була присвячена розчарованим перемогою Гілларі Клінтон прихильникам Берні Сандерса, яких Трамп закликав перейти на його бік.

Мільярдер вдався до тієї ж риторики, що і сам переможений сенатор від Вермонта. Він нагадав, що Клінтон є частиною політичного істеблішменту, а серед її спонсорів - ряд великих корпорацій.

Як зазначають спостерігачі, для прихильників Сандерса характерна недовіра до вашингтонської політики і "великі гроші", які стоять за багатьма кандидатами.

Новини на цю ж тему