Прем'єр Гройсман наступного тижня відвідає Сполучені Штати

Гройсман Копирайт изображения chairman.rada.gov.ua
Image caption Це - перший візит до США Володимира Гройсмана на посаді голови уряду

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман наступного тижня відвідає Сполучені Штати Америки. Робочий візит відбудеться на запрошення віце-президента США Джо Байдена, повідомляють у прес-службі українського уряду.

"У рамках візиту Володимир Гройсман проведе низку зустрічей, зокрема з віце-президентом Джо Байденом, спікером Конгресу США Полом Райаном, лідерами демократів та республіканців у Конгресі США", - йдеться у повідомленні.

Також заплановані переговори з американськими міністрами торгівлі, фінансів та енергетики, адміністратором USAID, головним операційним директором Світового банку, керівниками провідних банків США та фінансово-промислових компаній.

"Прем'єр-міністр також візьме участь у щорічній конференції Центру американсько-українських відносин, Американської ради зовнішньої політики та Інституту євроатлантичного співробітництва. Крім того, Володимир Гройсман зустрінеться з провідними експертами в Атлантичній раді, українською громадою та лідерами єврейських організацій США", - додають у прес-службі Кабміну.

Кредитні гарантії

Копирайт изображения www.president.gov.ua

3 червня Україна і США уклали третю від травня 2014 року угоду про надання кредитних гарантій. Як і у попередні рази, сума становитиме 1 млрд доларів.

Посол США в Україні каже, що надання кредитних гарантій - сигнал про підтримку Вашингтоном реформ в Україні.

У церемонії підписання угоди взяли участь президент Порошенко, прем'єр-міністр Гройсман, міністр фінансів Данилюк, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, а також виконувач обов'язків директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джоел Сандефур.

"Угода про кредитні гарантії на суму 1 млрд. доларів забезпечить урядові України підтримку у період подальшого втілення економічних реформ. Така гарантія – це потужний сигнал, що свідчить про подальшу підтримку України з боку США у ході реформ, які мають реалізувати прагнення українського народу до заможного та демократичного майбутнього", – заявив пан Пайєтт.

"Це є свідченням того, що США для України є надійним стратегічним партнером", - заявив Петро Порошенко під час церемонії підписання.

Він також висловив сподівання, що після угоди про кредитні гарантії "відбудеться підписання і документу про нашу співпрацю з МВФ, іншими фінансовими організаціями, отримання макрофінансової допомоги з боку ЄС".

Американські кредитні гарантії є частиною комплексного пакету міжнародної фінансової допомоги.

Вони відкривають урядові доступ до фінансування на прийнятних умовах на міжнародних ринках капіталу. Це у свою чергу, як повідомляє американське посольство, "дасть змогу забезпечити найуразливіші верстви населення критично важливими послугами і захистити від наслідків коригування економічного середовища".

У міністерстві фінансів пояснили, на що підуть гроші, отримані завдяки американським кредитним гарантіям: "Кошти у $1 млрд., що будуть залучені від випуску облігацій під кредитні гарантії США, надійдуть до загального фонду державного бюджету. Ці кошти будуть використані на соціальну підтримку найбільш уразливих українців від впливу економічних факторів, у тому числі в результаті приведення тарифів на газ до ринкового рівня", - йдеться у повідомленні міністерства.

Новини на цю ж тему