Порошенко підписав закон про додаткові 3 млрд грн для Донбасу

Донбас Копирайт изображения AP

Президент України підписав закон про додаткові більш ніж 3 млрд грн для відновлення інфраструктури Донбасу.

"Зробили все можливе для того, щоб знайти понад 3 млрд гривень, які зараз будуть спрямовані до місцевих бюджетів Донецької та Луганської областей і будуть використані для якнайскорішого фінансування відновлення постраждалого Донбасу", - цитує главу держави його прес-служба.

У четвер Петро Порошенко проводив телеміст з керівництвом адміністрацій Донеччини та Луганщині.

"Турбота держави"

"Кожен громадянин, який пережив таке лихо, як окупація з щоденними обстрілами, втрату близьких чи тимчасову неможливість повернутися до рідної домівки, має бачити, що держава піклується про нього", - наголосив Петро Порошенко.

За його словами, руйнування на сході України спричинила російська агресія.

Сама Росія послідовно заперечує причетність своїх військових до конфлікту на Донбасі, хоча визнає присутність там "добровольців і відпускників" з РФ.

Куди підуть кошти?

Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Закон про виділення коштів ухвалений у парламенті 2 червня

Кошти виділять на ремонт та реконструкцію 21 школи, будівництво та відновлення 23 амбулаторій і 29 дитсадків.

Загальна вартість проектів з ремонту та реконструкції об'єктів соціальної сфери складе понад 1 млрд гривень.

Також планується профінансувати 113 об'єктів водозабезпечення та водовідведення.

"На Луганщині планують привести у робочий стан 60 кілометрів доріг, здійснити проектування, ремонт та відновлення 6 зруйнованих мостів. Також передбачені кошти на відновлення роботи обласного українського музично-драматичного театру", - йдеться у повідомленні прес-служби.

Контроль

"Всі кошти, які зібрані та спрямовані на Донбас, будуть контролюватися, буде контролюватися ефективність інвестиції кожної копійки з цієї суми. Буде застосована система державних електронних закупівель Prozorro", - анонсував президент.

Він висловив упевненість у тому, що наразі вдасться "продемонструвати нові підходи щодо термінів та ефективності використання грошей".

Копирайт изображения AFP
Image caption Через бойові дії Луганщина постраждала на 8,2 млрд грн

Петро Порошенко також розповів про плани створення Фонду міжнародних партнерів України, який би дозволив залучити додаткові кошти для відновлення Донбасу.

Керівники військово-цивільної адміністрацій Донеччини Павло Жебрівський сказав, що гроші "у першу чергу, мають бути відправлені на освіту, охорону здоров'я, поновлення об’єктів, які забезпечують життєдіяльність".

Його колега з Луганщини Юрій Гарбуз розповів, що в результаті бойових дій у області постраждало більше 7 тис. об'єктів на загальну суму 8,2 млрд гривень.

За закон про внесення змін до Бюджетного кодексу Верховна Рада проголосувала 2 червня.

Новини на цю ж тему