Російська Дума забрала мандат у Іллі Пономарьова

Пономарьов Копирайт изображения Getty

Держдума Росії на засіданні в п'ятницю ухвалила рішення про дострокове позбавлення повноважень депутата від "Справедливої Росії" Іллі Пономарьова.

Офіційною причиною стала часта відсутність політика на засіданнях Думи й невиконання депутатських обов'язків.

Депутат Дмитро Гудков, також обраний від "Справедливої Росії", написав у Facebook, що обговорювати позбавлення мандата Іллі Пономарьова зібралися 123 депутата з 450.

Так у Росії вперше був на практиці застосований закон, який дозволяє фракції ініціювати відкликання мандата за прогули. Закон остаточно ухвалений у квітні.

На початку червня фракція "Справедлива Росія" проголосувала за позбавлення мандатів Іллі Пономарьова і Олексія Митрофанова. Члени фракції звинуватили їх у прогулах. Перший заступник голови фракції Михайло Ємельянов заявив, що обидва депутати вже місяць не з'являлися в Держдумі.

Копирайт изображения AP
Image caption Ілля Пономарьов під час акції опозицій в Москві, 2015 рік

Дмитро Гудков тоді пояснив, що Ілля Пономарьов знаходиться не в Росії, але дистанційно активно бере участь в роботі Думи. Пан Гудков голосує за нього за домовленістю. Однак голова комісії з питань депутатської етики Віктор Заварзін заявив, що Ілля Пономарьов не передавав заяви про передачу свого голосу іншому депутату.

Комісія з етики Держдуми підтримала рішення щодо позбавлення мандата пана Пономарьова. При цьому щодо Олексія Митрофанова голосування поки що не проходило, комісія перевіряє інформацію про стан його здоров'я.

Ілля Пономарьов і Олексій Митрофанов перебувають за кордоном. Проти обох депутатів порушені кримінальні справи.

Іллю Пономарьова звинувачують у розтраті 22 млн рублів з фонду "Сколково". Влітку минулого року його оголосили в міжнародний розшук.

Новини на цю ж тему