"Діамантові прокурори": свідок розповів схему передачі $200 тис

Підозрювані у справі екс-працівники прокуратури разом із адвокатами Копирайт изображения UNIAN
Image caption Підозрювані у справі екс-працівники прокуратури (на фото - разом із адвокатами) заперечують звинувачення

У справі "діамантових прокурорів" ще один свідок у суді підтвердив, що підозрюваний отримував хабарі у великих розмірах.

13 червня Голосіївський суд продовжив допит свідків у кримінальній справі. Слідчі твердять, що мають 23 томи доказів вини колишніх працівників прокуратури - екс-заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна та екс-заступника прокурора Київщини Олександра Корнійця. Свідками у справі є близько 60 людей.

У понеділок представник компанії "Гідроекоресурс" розповів про схему передачі хабара у розмірі 200 тисяч доларів трьома частинами з метою припинення перевірок підприємства "Чистий ґрунт" та ТОВ "Гідроекоресурс".

"У квітні 2015 року ми зрозуміли, що всі юридичні засоби для захисту підприємства вичерпані, оскільки перевірки не припинялися, а прокуратура на скарги не реагувала, тому почали шукати варіанти вирішення проблеми", - сказав свідок.

За словами свідка, підприємства шукали способів уникнути безпідставних перевірок, тому вирішили звернутися до Генеральної прокуратури України. Але згодом керівництву підприємства була названа сума "для вирішення питання" - 200 тисяч доларів.

У травні суд заслухав головного свідка у справі - депутата Верховної Ради В'ячеслава Константіновського, який підтвердив надані раніше Генеральній прокуратурі відомості про те, що представники прокуратури вимагали хабарі від фірми, яка видобуває пісок у селі Погреби на Київщині.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Володимир Шапакін (ліворуч) та Олександр Корнієць на засіданні суду в березні 2016 року

Саме звернення В'ячеслава Константіновського до Генпрокуратури влітку 2015 року поклало початок гучній кримінальній справі за звинуваченнями у хабарництві Володимира Шапакіна та Олександра Корнійця.

Вони своєї вини не визнають. У березні Олександр Корнієць заявив журналістам у суді, що факти обвинувачення "є вигадкою і брехнею". Зокрема, він заявляв, що відкриття проти нього кримінального провадження пов'язане з тим, що він займався розслідуванням фактів незаконного видобутку піску у Погребах.

Кримінальний кодекс передбачає за інкриміновані злочини покарання позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна.

Затримання "діамантових прокурорів" стало резонансною справою минулого року. 5 липня 2015-го СБУ та Генпрокуратура провели спільну операцію і затримали заступника прокуратури Київської області Олександра Корнійця та заступника начальника головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна.

Прокурорів звинуватили в отриманні хабарів, а під час обшуку в них знайшли більше трьох мільйонів гривень.

Обшук у будівлі слідчого управління ГПУ був унікальним для України, і саме тут у посадовця виявили 400 тисяч доларів. Натомість у прокурора Київщини знайшли 65 діамантів.

Після цього підозрювані прокурори отримали прізвисько "діамантові".

Одразу ж після розголосу цієї справи розгорнулось протистояння між командою ГПУ на чолі з заступниками керівника ГПУ Давидом Сакварелідзе і Віталієм Каськом, які вели справу і організували арешт, із тодішнім генпрокурором Віктором Шокіним. Згодом обидва заступники були звільнені із посад.

Наступне засідання у справі "діамантових прокурорів" відбудеться 17 червня.

Новини на цю ж тему