Британія проголосувала за вихід з ЄС

Прапори Копирайт изображения Reuters

На історичному референдумі у Британії перемогли прибічники виходу країни з Євросоюзу. За таке рішення проголосували 52% громадян, проти - 48%. Британія була членом ЄС 43 роки.

У Шотландії і Північній Ірландії більшість округів проголосували проти "брекзиту". Так само вчинила більшість виборців у Лондоні.

Але в інших регіонах, зокрема в Уельсі та центральній Англії, пункт про вихід країни з ЄС здобув велику підтримку.

На результати референдуму миттєво відреагував фунт, впавши до найнижчого рівня щодо долара з 1985 року.

Явка виборців склала 71,8%, у голосуванні взяли участь понад 30 млн людей. Це - найвища явка на голосуванні в Сполученому Королівстві з 1992 року.

При підрахунку результатів референдуму враховуються не підсумки регіонів, як при звичайному голосуванні у Великій Британії, а загальна кількість голосів за чи проти "брекзиту".

"День незалежності"

Лідер ультраправої Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) і один із найпалкіших прибічників "брекзиту" Найджел Фарадж заявив своїм радісним прихильникам, що цей вибір "стане перемогою простих порядних людей".

Він закликав до негайної відставки прем'єр-міністра Девіда Кемерона, який і скликав референдум, але агітував за те, аби країна лишалася в ЄС.

Джерело у Лейбористській партії розповіло: "Якщо ми проголосуємо за вихід, Кемерон серйозно задумається над тим, чи лишатися на посаді".

Водночас консерватори, які агітували за вихід, в тому числі Борис Джонсон і Майкл Гоув, підписали листа до пана Кемерона, закликавши його залишитися на посаді, попри результат референдуму.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер Штайнмаєр назвав результат референдуму "сумним днем для Європи і Великої Британії".

Падіння фунта

Копирайт изображения PA

На фоні новин про те, що прихильники "брекзиту" лідирують, почав падати курс британського фунта.

Вартість валюти Об'єднаного Королівства зранку 24 червня впала на 9,5% у порівнянні з американським доларом - курс до нього складає 1,35. Це найнижчий рівень з 1985 року, відзначає Bloomberg.

Євро подешевшав на 3,1% щодо долара, а японська ієна подорожчала на 5,8% по відношенню до американської валюти.

Нафта WTI на торгах в Нью-Йорку подешевшала на 4,8% - ціни опустилися до 47,7 доларів за барель. Сировина марки Brent подешевшала на 4,6% - до 48,5 доларів.

Золото подорожчало на 4%, ціни на метал наблизилися до максимуму з серпня 2014 року.

Новини на цю ж тему