Кемерон заявив, що піде у відставку

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Британський прем'єр Девід Кемерон анонсував свою відставку через референдум, на якому більшість виборців висловилися за вихід країни з ЄС.

"Це рішення далося мені нелегко, але воно в інтересах держави та стабільності", - заявив пан Кемерон у п'ятницю.

Він повідомив, що продовжуватиме очолювати британський уряд у його нинішньому складі ще протягом трьох місяців - до з'їзду Консервативної партії у жовтні.

Image caption Як голосувала Велика Британія

Девід Кемерон додав, що не має права "бути капітаном корабля", після того як більшість британців чітко висловилися за зміну курсу.

Водночас він пообіцяв працювати над стабільністю в країні й після рішення про "брекзит".

Пан Кемерон агітував громадян проголосувати за те, аби країна лишилась у ЄС і застерігав, що у іншому разі країна стикнеться з безпековими та економічними проблемами.

Втім, 52% громадян проголосували за вихід, проти - 48%.

На користь виходу з ЄС радикально висловилися жителі середньої Англії та Уельсу, натомість Лондон, Шотландія і Північна Ірландія проголосували проти виходу.

Лідер ультраправої Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) і один із найпалкіших прибічників "брекзиту" Найджел Фарадж назвав результати голосування "днем незалежності".

Водночас противники виходу з ЄС назвали це рішення "катастрофою".

За словами Девіда Камерона, він поінформував королеву про своє рішення виконувати свої обов'язки протягом короткого терміну, а у жовтні, коли відбудеться з'їзд Консервативної партії, передати їх новому прем'єру.

Новини на цю ж тему