Країни-засновниці ЄС закликали Британію діяти швидко

Учасники берлінської зустрічі Копирайт изображения AFP
Image caption Міністри шести країн-засновниць після екстреної наради в Берліні

Країни Євросоюзу закликали Британію швидше провести переговори про вихід з блоку за підсумками загальнонаціонального референдуму про членство в ЄС.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що переговори повинні початися якнайшвидше.

У Берліні в суботу пройшло екстрене засідання представників шести країн-засновників ЄС.

Британський прем'єр-міністр Девід Кемерон раніше заявив, що покине свій пост до жовтня, щоб його наступник зміг брати участь в переговорах.

"Ми заявляємо всі разом, що цей процес повинен початися якнайшвидше, щоб покласти край невизначеності і дозволити нам зосередитися на майбутньому Європи", - сказав Штайнмаєр.

Його нідерландський колега Берт Кундерс зазначив, що політичний вакуум для континенту неприйнятний. "Ми повинні перегорнути аркуш", - сказав міністр закордонних справ Нідерландів.

У той же час канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила: "Це, звичайно, не повинно тривати нескінченно, але я не буду наполягати на найкоротших термінах". Вона додала, що немає необхідності вести переговори у відверто ворожій манері.

У середу - на наступний день після переговорів Кемерона з європейськими колегами - пройде перший саміт лідерів ЄС без Великобританії.

На тлі новин про перемогу прихильників "брекзиту" на референдумі курс фунта і біржові індекси різко впали, в рейтингове агентство Moody's змінило прогноз щодо кредитного рейтингу Британії на "негативний".

Копирайт изображения EPA
Image caption Президент Європейської комісії сказав, що ЄС не хоче невизначеності

Тепер Британії необхідно активувати статтю 50 Лісабонського договору, яка передбачає проведення переговорів про вихід країни з Євросоюзу протягом двох років.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що розрив Британії та ЄС - не "миролюбне розлучення", але додав, що "палкого кохання" між ними ніколи не було. Він також наполягає на тому, що переговори про вихід повинні початися негайно.

"Британці вчора [в четвер] вирішили, що вони хочуть покинути Європейський союз, тому немає жодного сенсу чекати до жовтня з переговорами про умови їх виходу", - сказав Юнкер в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD.

Новини на цю ж тему