Новим президентом Ісландії став позапартійний кандидат

Фото 1 Копирайт изображения AFP

Історик, позапартійник і новачок у політиці Гудні Йоханнессон переміг на президентських виборах в Ісландії.

Згідно із фінальними результатами голосування, пан Йоханнессон отримав 39% підтримки, випередивши колишнього прем'єр-міністра і голову центрального банку країни.

У своєму зверненні до прихильників 47-річний історик заявив, що зробить усе, аби стати об'єднуючою силою в Ісландії.

Президентські вибори в Ісландії пройшли на тлі загального розчарування політичною елітою в країні, багато членів якої виявилися причетними до офшорного скандалу із "панамськими паперами". Зокрема, у відставку вимушений був подати прем'єр-міністр країни Сігмундур Давид Гуннлаугссон.

Звичайний батько

Посада президента в Ісландії здебільшого церемоніальна.

Водночас пан Йоханнессон, який стверджує, що ніколи не був членом жодної політичної партії, під час передвиборчої кампанії закликав до уведення конституційного положення, що дозволить громадянам проводити референдуми з приводу парламентських рішень.

За його словами, це дасть народу можливість завжди мати останній голос у вирішенні найважливіших питань.

Копирайт изображения AFP

Під час виборів президента, за деякими підрахунками, близько 10% населення країни перебували у Франції, де збірна Ісландії бере участь у чемпіонаті Європи з футболу 2016.

За словами Гудні Йоханнессона, його першим завданням на президентському посту стане поїздка до Франції і підтримка ісландських футболістів у матчі проти збірної Англії у понеділок, 27 червня.

Пан Йоханнессон - експерт із політичної історії, дипломатії й конституції. Під час передвиборчої кампанії новоявлений політик не зізнавався, яку політичну силу від підтримує.

За його власними словами, він - звичайний батько, якому подобається читати, бігати і грати в футбол, і який переклав ісландською чотири романи американського письменника Стівена Кінга.

Попередній президент Ісландії Олафур Рагнар Грімссон незмінно обіймав посаду упродовж п'яти термінів, очолюючи країну 20 років.

Новини на цю ж тему