Україна виконала усі технічні умови для безвізового режиму - Гройсман

Гройсман і Меркель Копирайт изображения Getty
Image caption Після зустрічі у Берліні Гройсман і Меркель дали спільну прес-конференцію

Україна виконала усі технічні вимоги, необхідні для запровадження безвізового режиму з ЄС, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Зараз рішення за Європейським Союзом. Ми очікуємо найближчим часом, що таке рішення буде ухвалене, після вирішення внутрішніх процедур Європейського Союзу. Ми їх поважаємо, і чекаємо з нетерпінням прийняття необхідних рішень", - сказав він за підсумками зустрічі із канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Пан Гройсман очікує, що ті рішення ухвалять вже у 2016 році, зокрема і запровадження безвізового режиму для України.

"Ми маємо ще безвізовий режим як пережиток радянського минулого, як бюрократичну стіну, яка розділяє європейську країну від великої європейської сім'ї", - додав український прем'єр.

"Я переконаний у тому, що українці будуть бездоганно виконувати усі необхідні вимоги щодо дотримання законодавства і запровадження безвізового режиму", - також вважає Володимир Гройсман.

Європейська комісія ще 20 квітня ухвалила законодавчу пропозицію про скасування візового режиму для Києва.

Утім після того найвпливовіші країни Європи ініціювали запровадження механізму швидкого призупинення безвізового режиму з третіми країнами.

На початку червня президент Петро Порошенко заявив, що безвізовий режим можуть ухвалити у вересні.

"Але я залишаюсь оптимістом, що у 2016 році Україна отримає безвізовий режим. Жодних негативних сценаріїв щодо цього, не існує", - сказав тоді він.

Вибори на Донбасі

Під час зустрічі у Берліні також обговорили ситуацію на Донбасі.

Серед іншого Ангела Меркель заявила, що вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей поки що не можуть відбутися через незадовільну ситуацію з безпекою у регіоні.

"Зараз вибори не можуть відбутися з об'єктивних причин: просто на Донбасі небезпечно. Нам необхідно виробити спільні кроки, які стосуються реалізації припинення вогню і примирення", - сказала вона на спільному брифінгу.

При цьому пані Меркель наголосила на важливості того, аби вибори на Донбасі відбулися.

Володимир Гройсман зазначив, що проведення виборів у регіоні стане можливим лише після виконання російською стороною умов мінських домовленостей.

Новини на цю ж тему