Вибори в Іспанії: Народна партія перемогла, але без більшості

Фото 2 Копирайт изображения Getty
Image caption Народна партія Іспанії (PP) отримала 137 місць у 350-місному парламенті країни

Консервативна Народна партія Іспанії (PP) чинного прем'єр-міністра Маріано Рахоя здобула найбільше місць на парламентських виборах в країні, що минули в неділю, проте не зуміла отримати більшість у парламенті.

За фінальними підрахунками, Народна партія отримає 137 місць у 350-місному конгрес депутатів - нижній палаті іспанського парламенту.

Друга провідна партія країни - соціалістична робітнича партія посіла другий результат на голосуванні із 85 місцями в парламенті (на п'ять мандатів менше, ніж минулого разу).

Крайні ліві із партії "Подемос" у новому парламенті отримає 71 місце (без змін), а правоцентристська партія "Громадяни" - 32 (на вісім мандатів менше).

За результатами попередніх парламентських виборів у Іспанії у грудні 2015 року жодна з чотирьох основних партій, що пройшли до парламенту, не отримала абсолютної більшості голосів.

Після кількох місяців переговорів партіям не вдалося сформувати ані коаліцію, ані уряд. На початку травня королю Іспанії Філіпу VI довелося розпустити парламент і призначити нові вибори.

Чинний прем'єр Маріано Рахой заявив, що сподівається, що партіям вдасться досягнути угоди щодо коаліції впродовж місяця. "Буде нонсенсом втрачати час іще впродовж кількох місяців", - сказав він.

Пан Рахой під час передвиборчої кампанії прагнув підкреслити, що виборці мають зробити вибір між економічною стабільністю і невизначеністю, пропонованою партією "Подемос". Партія з'явилася два роки тому на хвилі протестів проти режиму економії, уведеного на вимогу ЄС.

Копирайт изображения Getty
Image caption Лідер "Подемоса" Пабло Іглесіас (зліва)

Ліві, у свою чергу, стверджують, що Народна партія на чолі з Маріано Рахоєм дискредитувала себе через нездатність впоратися з наслідками фінансової кризи 2008 року.

Однак Народна партія під час передвиборної боротьби вказувала на ознаки відновлення іспанської економіки, бачачи в них свідчення успіху своєї політики.

Виборча кампанія проходила на тлі корупційних скандалів і погіршення стану економіки.

Загальні вибори в грудні минулого року привели до закінчення епохи двопартійної системи в країні - до цього соціалісти і колишня правляча Народна партія по черзі керували Іспанією більше 30 років.

Новини на цю ж тему