В Європарламенті посварилися через брекзит

Фарадж Копирайт изображения AFP
Image caption Депутати не стерпіли образ із боку лідера британських націоналістів

У Європейському парламенті провели дебати щодо рішення Великої Британії вийти із ЄС, які супроводжувалися різкими заявами та взаємними звинуваченнями.

Ключового прихильника "брекзиту", лідера націоналістичної Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) Наджела Фаража, зокрема, засвистали під час його виступу, назвали брехуном і звинуватили у використанні "нацистської пропаганди".

Президентові Європарламенту Мартіну Шульцу на деякий час навіть довелося перервати обговорення - він зробив зауваження панові Фараджу, а також закликав депутатів не вдаватися до методів поведінки прихильників UKIP.

Обурення присутніх викликали слова про те, що Європейський парламент "як політичний проект вже у минулому". Найджел Фарадж також заявив, що ніхто із депутатів ніколи не робив нічого путнього у своєму житті, а також не створив жодного робочого місця.

"Ви боролися за "брекзит", британський народ підтримав вихід (Британії із Євросоюзу. - Ред.). Чому ви тут?", - звернувся до нього голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Він також звинуватив лідера UKIP у брехні щодо переспрямування внесків Британії у бюджет ЄС на фінансування охорони здоров'я країни.

Копирайт изображения AFP
Image caption Невдовзі після палкого вітання Юнкер запитав Фараджа, що він робить у Європарламенті

Пан Юнкер закликав Британію якнайшвидше "роз'яснити свою позицію" щодо виходу з ЄС.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, у свою чергу, заявила, що Лондон не збереже привілеї членства у Євросоюзі після відмови від своїх зобов'язань перед ним.

Виступаючи перед бундестагом, вона пообіцяла, що Британія не зможе "зібрати вершки" під час майбутніх перемовин з ЄС.

"Мусить бути і буде помітною різниця між тим, хоче країна бути членом сім'ї Європейського Союзу чи ні", - сказала пані Меркель.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Жодних переговорів

Спеціальна сесія Європарламенту у вівторок передувала запланованій на вечір зустрічі лідерів ЄС та британського прем'єр-міністра Девіда Кемерона - першій після того, як більшість британців на референдумі у четвер підтримали "брекзит".

Лідери Німеччини, Франції та Італії заявили напередодні, що жодних "офіційних або неформальних" переговорів про вихід Британії з ЄС на цьому етапі не буде.

Пан Кемерон відвідає робочу вечерю з лідерами ЄС, а перед тим зустрінеться з президентом Європейської Ради Дональдом Туском та президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.

Копирайт изображения AFP
Image caption Девід Кемерон (у центрі) під час попередньої зустрічі з Ангелою Меркель і Франсуа Олландом

Водночас він не буде присутній на переговорах між лідерами інших 27 держав-членів ЄС, які відбудуться в середу.

Після оголошення результатів референдуму Девід Кемерон заявив, що піде з посад прем'єр-міністра та лідера Консервативної партії. Він виступав за те, аби Британія залишилася членом ЄС.

У понеділок пан Кемерон звернувся до британського парламенту, де підтвердив, що усі ключові рішення про вихід країни з ЄС ухвалюватиме його наступник.

Пан Кемерон запевнив, що його уряд зробить все, що в його силах, але "всі ключові рішення не будуть прийняті доти, доки не з'явиться новий прем'єр-міністр".

Новини на цю ж тему