Кемерон: Британії слід підтримувати тісні стосунки з ЄС

Кемерон Копирайт изображения EPA

Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявив, що його країна повинна підтримувати найтісніші стосунки із ЄС після "брекзиту".

Також пан Кемерон закликав британців не відвертатися від Європи.

Він сподівається, що переговори про вихід країни з ЄС будуть настільки конструктивні, наскільки можливо.

Британський прем'єр перебуває на саміті країн ЄС у Брюсселі. Це перша зустріч після оголошення підсумків референдуму, на якому британці підтримали вихід країни з ЄС.

Багато лідерів Євросоюзу хочуть, аби Лондон якомога швидше почав процес виходу із союзу.

Жан-Клод Юнкер, зокрема, закликав Британію якнайшвидше "роз'яснити свою позицію" щодо виходу з ЄС.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, у свою чергу, заявила, що Британія не збереже привілеї членства у Євросоюзі після відмови від своїх зобов'язань перед ним.

Виступаючи перед бундестагом, вона пообіцяла, що Лондон не зможе "зібрати вершки" під час майбутніх перемовин з ЄС.

"Мусить бути і буде помітною різниця між тим, хоче країна бути членом сім'ї Європейського Союзу чи ні", - сказала пані Меркель.

Напередодні лідери Німеччини, Франції та Італії заявили, що жодних "офіційних або неформальних" переговорів про вихід Британії з ЄС на цьому етапі не буде.

Після оголошення результатів референдуму Девід Кемерон заявив, що піде з посад прем'єр-міністра та лідера Консервативної партії. Він виступав за те, щоб Британія залишилася членом ЄС.

У понеділок пан Кемерон звернувся до британського парламенту, де підтвердив, що усі ключові рішення про вихід країни з ЄС ухвалюватиме його наступник.

Девід Кемерон запевнив, що його уряд зробить все, що в його силах, але "всі ключові рішення не будуть ухвалені доти, доки не з'явиться новий прем'єр-міністр".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Лайки та цілунки

Зустрічі лідерів ЄС та британського прем'єра у вівторок передувала спеціальна сесія Європарламенту.

Там провели дебати щодо рішення Великої Британії вийти із ЄС, які супроводжувалися різкими заявами та взаємними звинуваченнями.

Ключового прихильника "брекзиту", лідера націоналістичної Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) Наджела Фаража, зокрема, засвистали під час його виступу, назвали брехуном і звинуватили у використанні "нацистської пропаганди".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Президентові Європарламенту Мартіну Шульцу на деякий час навіть довелося перервати обговорення - він зробив зауваження панові Фараджу, а також закликав депутатів не вдаватися до методів поведінки прихильників UKIP.

Обурення присутніх викликали слова про те, що Європейський парламент "як політичний проект вже у минулому". Найджел Фарадж також заявив, що ніхто із депутатів ніколи не робив нічого путнього у своєму житті, а також не створив жодного робочого місця.

"Ви боролися за "брекзит", британський народ підтримав вихід (Британії із Євросоюзу. - Ред.). Чому ви тут?", - звернувся до нього голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Він, хоч і поцілував лідера UKIP перед камерами, пізніше звинуватив того у брехні щодо переспрямування внесків Британії у бюджет ЄС на фінансування охорони здоров'я країни.

Новини на цю ж тему