Британські лейбористи висловили недовіру своєму лідеру Корбіну

180 тисяч людей підписали онлайн-петицію на підтримку чинного лідера лейбористів Копирайт изображения Reuters
Image caption 180 тисяч людей підписали онлайн-петицію на підтримку чинного лідера лейбористів

Опозиційна фракція лейбористів у британському парламенті проголосувала за вотум недовіри своєму лідерові Джеремі Корбіну.

Як передав кореспондент ВВС Ієн Вотсон, недовіру панові Корбіну висловили 172 члени фракції, ще 40 проголосували проти.

Питання про вотум недовіри лідеру лейбористів винесли на розгляд партії після того, як британці проголосували за вихід із ЄС на референдумі, що відбувся минулого тижня.

Впродовж останніх днів із тіньового кабінету лейбористів на знак протесту звільнилися більшість тіньових міністрів (опозиційних політиків, які займаються такими ж питаннями, як і відповідні офіційні міністри). Першою залишила свій пост тіньового міністра охорони здоров'я Хайді Александер, яка заявила, що у Джеремі Корбіна немає якостей, необхідних для ситуації, яку наразі переживає країна.

Тіньового міністра закордонних справ Хілларі Бенна, одного з головних ініціаторів вотуму недовіри, Джеремі Корбін вночі проти неділі звільнив сам.

Лейбористська партія виступала за збереження членства у ЄС. Водночас Джеремі Корбін у минулому висловлювався про Євросоюз критично, і його вважають найбільшим євроскептиком серед усіх лідерів лейбористів останнього часу.

Багато однопартійців звинувачували його у тому, що кампанію напередодні референдуму він вів без особливого ентузіазму.

Оголошення вотуму недовіри не означає, що Джеремі Корбін неодмінно залишить посаду лідера партії.

"Я не маю наміру знехтувати довірою тих, хто голосував за мене", - заявив він, пообіцявши боротися за збереження своєї посади.

Приблизно 180 тисяч людей підписали онлайн-петицію на підтримку чинного лідера лейбористів, який здобув переконливу перемогу на виборах керівника партії у вересні 2015 року.

Новини на цю ж тему