Найвдаліша реформа? Поліція вже рік як не міліція

поліція Копирайт изображения Reuters

Рік тому, 4 липня 2015-го, в Україні почала роботу нова патрульна поліція. Ця реформа стала першою з тих, що торкнулися української правоохоронної системи, і, на думку багатьох, поки що найвдалішою.

Київ - перший

Найпершим містом, де запрацювали нові патрулі, 4 липня став Київ.

Копирайт изображения mvs.gov.ua

Нові правоохоронці склали присягу у центрі столиці. Це відбулося ще до того, як ухвалений Верховною Радою закон про національну поліцію, підписав президент.

"А ти вже сфотографувався з копом"?

Копирайт изображения Tanya Tarasevich

Нові патрулі викликали ажіотаж в соцмережах. Кияни активно фотографувалися з правоохоронцями у новій формі та поширювали свої враження у мережі з такими хештегами як #‎KyivPolice‬ та #‎Селфізкопом‬.

З появою на вулицях нових патрульних ДАІ фактично припинила існування.

Головним посадовцем, завдяки якому відбулася реформа, вважають тодішню заступницю голови МВС Еку Згуладзе. Саме вона опікувалася створенням патрульної поліції.

Копирайт изображения Myhailo Kindrakevych

Набір до цієї структури проводили за відкритим конкурсом, а в підготовці патрульних брали участь інструктори зі США.

Після того, як на службу вийшли нові поліцейські, кількість звернень громадян зросла в чотири рази, розповідали в новоствореному відомстві.

Після Києва реформа стартувала в Одесі, Львові, Харкові а потім - у інших містах України.

Не без скандалів

Копирайт изображения UNIAN

Але нову поліцію спіткали й скандали.

Найгучніший з них - інцидент із патрульним, який застрелив пасажира BMW під час переслідування порушників, які їхали на великій швидкості.

Цю подію активно обговорювали і в пресі і у соцмережі, а громадяни розділилися на тих, хто вважав, що поліція все зробила правильно і тих, хто засуджував правоохоронців.

Зараз нова поліція працює у 32 містах.

За даними голови Нацполіції Хатії Деканоїдзе, в лавах підрозділу 12 тисяч людей.

"Ми вже розмито пам'ятаємо, що таке ДАІ, забули про чарівну палицю за рогом, а наші діти навряд чи зрозуміють, чому колись ці дядьки ховалися в кущах", - написав у річницю реформи депутат Мустафа Найєм.