Британія: після референдуму різко побільшало злочинів на ґрунті ненависті

Пікет Копирайт изображения DWXLW
Image caption "Зупинити імміграцію - почати репатріацію", - вимагали пікетувальники на вихідних у Ньюкаслі. Фото користувача Twitter Деніеля Уотсона

Служба поліції Лондона повідомила про різке збільшення заяв від людей, які постраждали від нападів на ґрунті ксенофобії, після референдуму про вихід Британії з Євросоюзу.

За період з 24 червня по 2 липня Скотленд-Ярд зареєстрував у британській столиці 599 скарг на зазіхання, що мають ознаки расової, національної та релігійної ненависті.

У середньому це 67 заяв на день, у той час як до референдуму реєстрували приблизно 44 заяви на день - таким чином, зростання склало більше 50%.

"Ми уважно аналізуємо кожен випадок, щоб зрозуміти, що відбувається у Лондоні. Ці цифри можуть змінитися, оскільки постраждалі не завжди одразу повідомляють про те, що трапилося", - сказав представник поліції Мак Чішті.

За його словами, переважна більшість інцидентів супроводжувалися словесною агресією і образами.

Поліція бачить, що люди "відчувають занепокоєння через зростання нетерпимості стосовно деяких громад", - додав пан Чішті.

Вже у перші дні після референдуму про "Брекзит" іммігранти зі Східної Європи та інших країн, що живуть у Лондоні та інших містах, зазнали ксенофобських випадів.

Раніше посольство Польщі у Лондоні висловило глибоку стурбованість у зв'язку зі сплеском ксенофобії, від якого постраждали у тому числі представники польської діаспори.

Зокрема, у ніч проти неділі невідомі написали ксенофобські образи на дверях Польського соціально-культурного центру у Лондоні, а в містечку Хантингдон у п'ятницю хтось розклав по поштових скриньках поляків саморобні листівки із написом англійською та польською "Виходимо з ЄС - вистачить польських паразитів".

"Це жахливі напади, їх слід зупинити. - заявив прем'єр-міністр Девід Кемерон, днями виступаючи у парламенті. - Ми не робимо так у Британії".

За його словами, уряд виділить додаткові гроші і розробить план протидії расистським та ксенофобським злочинам.

"Ці інциденти не відображають настрої всього населення Британії, але помітне зростання кількості повідомлень про них викликає серйозне занепокоєння", - сказав ВВС голова департаменту політології Кінгстонського університету, румунин Раду Чінпоеш.

Новини на цю ж тему