Порошенко: на Донбас у 2014 році "увійшли регулярні російські війська"

Фото 1 Копирайт изображения Reuters

Президент Петро Порошенко укотре звинуватив російську армію у прямій участі у конфлікті на Донбасі.

Про це він заявив у Слов'янську - у промові на честь другої річниці повернення міста під контроль України у ході конфлікту на сході країни.

"Українські війська звільнили від окупації значну частину Донецької і Луганської областей і очистили б й решту, якби не вторгнення, пряме вторгнення через державний кордон підрозділів регулярної російської армії, і Росія як країна-агресор припинила маскуватися. - сказав президент. - І замість постачання наймитів, які набиралися через російські військкомати, танків, артилерії, систем масованого вогню, інших засобів знищення, які вони цинічно називали, що можуть купити в будь-якому воєнторзі, сюди увійшли регулярні російські війська".

Петро Порошенко також назвав конфлікт на Донбасі "геноцидом, який Москва розв'язала тут проти російськомовних громадян України".

"Вона (Росія. - Ред.) свідомо і безжально розпалила війну саме там, де головним чином і живе більша частина російськомовних громадян України", - заявив пан Порошенко.

Росія послідовно заперечує свою причетність до конфлікту на Донбасі та участь своїх військовослужбовців у бойових діях на сході України. Однак у Кремлі раніше визнавали присутність там "добровольців" та "відпускників" з РФ.

Минулого тижня президент Росії Володимир Путін назвав конфлікт на Сході "внутрішнім".

На думку російського президента, для врегулювання конфлікту на сході Україна має прийти до "розуміння невідворотності прямого діалогу з Донбасом", а не звинувачувати "в цьому кого завгодно, перш за все Росію".

Читайте також: