Керрі прибув до Києва перед самітом НАТО

Керрі Копирайт изображения EPA
Image caption Очікується, що головною темою перемовин під час візиту Джона Керрі в Україну стане виконання Мінських угод

Державний секретар США Джон Керрі прибув до Києва з одноденним візитом, щоб зустрітися з президентом і прем’єр-міністром України.

Візит відбувається напередодні саміту НАТО у Варшаві на рівні керівників країн-членів. Днем раніше Джон Керрі також відвідав Грузію.

В анонсі Державного департаменту США вказано, що головними темами перемовин у Києві стане "обговорення прогресу реформ та імплементація Мінських домовленостей".

Однак речник державного секретаря у своєму брифінгу напередодні у Вашингтоні не згадав про мету його візиту до України. Першу зустріч близько 12:50 пан Керрі планує провести з президентом Петром Порошенком.

Вже в п’ятницю 8 липня Джон Керрі, як і Петро Порошенко, відлетять до Варшави на саміт НАТО.

Перед своїм візитом до Тбілісі та Києва Джон Керрі зустрівся з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом.

Копирайт изображения AFP
Image caption Візит Керрі може бути частиною підготовки до зустрічі Барака Обами та Петра Порошенка у Варшаві

Згідно з порядком денним саміту НАТО, однією з головних його тем буде військове посилення у прикордонних з Росією країнах-членах. Україна також буде серед важливих питань – їй присвятять зустріч комісії Україна-НАТО на найвищому рівні.

Що привіз Керрі?

При цьому експерти зауважили, що теми перемовин Джона Керрі у Тбілісі та Києві суттєво відрізняються.

Адже в офіційному повідомленні держдепу вказано, що у Тбілісі Джон Керрі говоритиме про перспективи грузинської євроатлантичної інтеграції, а в Києві такого питання американці не анонсували.

З іншого боку, за словами експертів, візит Керрі до України напередодні саміту НАТО свідчить про важливість стосунків.

"Коли американський лідер їде на важливий захід у регіоні, то перед цим вони намагаються здійснити двосторонні візити у найпріоритетніші країни. Це також сигнал", - заявив ВВС Україна заступник директора "Інституту світової політики" Сергій Солодкий.

Заступник адміністрації президента України Костянтин Єлисеєв вже анонсував можливу зустріч президентів України Петра Порошенка та США Барака Обами на полях саміту.

Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption 2 липня Петро Порошенко зустрічав американські контрбатарейні системи, надані українським військовим

Сам Петро Порошенко пообіцяв, що на саміті у Варшаві узгодять "комплексний пакет допомоги - документ, спрямований на зміцнення оборони нашої держави за допомогою більш потужних структур безпеки".

Напередодні американські ЗМІ написали, що метою візиту Джона Керрі до Грузії та України може бути переконання у підтримці цих країн з боку США на фоні недружніх дій Росії.

Українські експерти вже допустили, що гіркою пігулкою саміту може стати відсутність згадки про мабйтнє членство у НАТО Грузії та України у підсумковій декларації саміту.

А от за результатами візитів Джона Керрі, як вказує ABC News, сторони підпишуть документи про постачання американського обладнання для захисту кордонів цих країн.

На початку липня Україна отримала від США чотирнадцять контрбатарейних радарів для української армії.

У середу у Грузії Джон Керрі підтримав територіальну цілісність країни, а також підписав меморандум у сфері безпеки та двосторонньої співпраці.

За словами пана Керрі, підписаний документ буде сприяти підвищенню обороноздатності Грузії.

Новини на цю ж тему