Тоні Блер: без війни в Іраку світ був би в гіршому стані

Тоні Блер Копирайт изображения AFP

Колишній прем'єр-міністр Британії Тоні Блер заявив, що світ зараз був би "у гіршому стані", якби він не ухвалив рішення про вторгнення в Ірак.

За словами екс-прем'єра, попри "жахливі наслідки", якби усунення Саддама Хусейна не відбулося, постраждали б ще більше людей.

У середу в Британії опублікували доповідь із критикою уряду пана Блера.

Як йдеться у доповіді сера Джона Чилкота, британська влада переоцінила загрозу з боку Саддама Хусейна, надіслала погано підготовлені війська в бій і мала "абсолютно неадекватні" плани щодо наслідків цієї кампанії.

Доповідь також дала критичну оцінку діяльності британської розвідки напередодні вторгнення.

Пан Блер сказав, що спирався на дані розвідки, але визнав, що йому слід було активніше ставити їх під питання.

"Я можу жалкувати про помилки, я можу жалкувати багато про що, але я щиро вірю, що ми не просто діяли з добрих спонукань.., а що ми б були у гіршій ситуації, якби не вчинили саме так", - наголосив пан Блер.

Після публікації доповіді сера Джона Чилкота Тоні Блер провів двогодинну прес-конференцію, на якій вибачився перед сім'ям загиблих у війні в Іраку, визнавши, що вони ніколи не "забудуть і не пробачить його".

Водночас міністр охорони здоров'я у тіньовому британському уряді Діана Ебботт заявила, що пан Блер "знищив свою репутацію".

За її словами, його лейбористський уряд зробив деякі "дивовижні речі", але "їхня репутація стекла кров'ю в пісках Іраку".

Новини на цю ж тему