МЗС просить не політизувати постанову Сенату Польщі про геноцид

Польща Копирайт изображения UNIAN

Міністерство закордонних справ України закликало не політизувати прийняття Сенатом Польщі постанови щодо геноциду на Волині під час Другої світової війни.

Про це, як повідомили "Українські новини", на брифінгу в п'ятницю заявила прес-секретар міністерства закордонних справ Мар'яна Беца.

"Ця резолюція з'явилася лише годину тому. Наша реакція зараз готується. Питання дійсно чутливе... Ми завжди, на всіх рівнях підкреслювали важливість уникнення політизації цього процесу. Це питання має розглядатися істориками", – сказала Беца.

7 липня верхня палата польського парламенту ухвалила постанову щодо "Волинської трагедії", повідомляється на сайті парламенту.

У постанові сенатори закликають польський Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв "геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в 1939-1945 роках".

Зауважується, що обговорення викликало жваві суперечки.

60 сенаторів проголосували "за", а 23 – "проти".

Рішення щодо цього питання має ухвалити Сейм.

Розгляд там мав відбутись 11 липня, проте його перенесли на пленарний тиждень 19-22 липня.

У Польщі вважають 11 липня 1943 року кульмінацією кривавих подій на Волині.

У постанові Сенату вказується, що внаслідок "волинської трагедії" загинули понад сто тисяч громадян Речі Посполитої. У цих смертях звинувачують ОУН та УПА.

Українські історики називають ті події обопільними етнічними чистками, в яких загинули тисячі поляків та українців.