Саміт НАТО у Варшаві: Порошенко проводить зустрічі із лідерами альянсу

Фото 1 Копирайт изображения AFP
Image caption Петро Порошенко очікує на оформлення пакету допомоги Україні на саміті НАТО

Президент Петро Порошенко у Варшаві, де вже другий день проходить саміт НАТО, проводить переговори із лідерами країн альянсу.

Так президент уже провів зустрічі із прем'єр-міністром Італії Маттео Ренці та прем'єром Нідерландів Марком Рютте.

Із прем'єром Італії український президент обговорив погіршення безпекової ситуації на Донбасі та збереження санкцій проти Росії. Як повідомляє прес-служба українського президента, італійський прем'єр "наголосив на відданості Італії у питанні збереження санкцій проти Росії, якщо Москва не виконає мінських домовленостей".

У свою чергу, із прем'єр-міністром Нідерландів президент Петро Порошенко обговорив запровадження безвізового режиму для українських громадян з боку ЄС.

"Президент закликав нідерландську сторону ухвалити відповідальне рішення щодо Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом", - повідомляє прес-служба пана Порошенка. У квітні цього року на референдумі щодо угоди про асоціацію з ЄС у Нідерландах 61% виборців проголосували проти асоціації з Україною.

Копирайт изображения AFP
Image caption У Петра Порошенка на саміті НАТО запланована низка зустрічей із лідерами альянсу

На саміті НАТО у Варшаві у Петра Порошенка запланована низка зустрічей на найвищому рівні - зокрема, перемовини віч-на-віч з президентами США та Польщі.

Також, як повідомляють агенції, пізніше у суботу Петро Порошенко також як гість буде присутній на зустрічі лідерів 28 країн-учасниць НАТО.

Читайте більше:

У цей день президент Петро Порошенко також створив Комісію з питань координації євроатлантичної інтеграції, керівником якої стала віце-прем'єрка Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Тим часом міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський у суботу на саміті НАТО заявив, що альянс відкритий до українських амбіцій інтеграції, проте будь-які переговори можливі лише після врегулювання конфлікту на сході країни.

За словами польського міністра, якого цитує агентство AFP, політичний клімат в Україні наразі будується на користь того, аби країна у майбутньому стала членом НАТО.

Водночас, за його словами, інша країна, що претендує на членство в НАТО - Грузія, "має право й готова" приєднатися до альянсу, і це рішення залежить від "волі і рішучості з нашого боку".

Новини на цю ж тему