У США і далі ширяться потести проти поліції

Міннеаполіс Копирайт изображения Getty
Image caption У місті Міннеаполіс протестувальники закликають до справедливості після вбивства темношкірого чоловіка

У містах США не стихають протести проти нещодавніх убивств поліцією темношкірих чоловіків у штатах Міннесота й Луїзіана.

У Міннесоті протестувальники заблокували дороги й кидали фаєри, а в місті Батон-Руж в штаті Луїзіана поліцейським протистоять озброєні загони самооборони "Нові чорні пантери".

Копирайт изображения AP
Image caption Члени організації "Нові чорні пантери" стоять навпроти рядів поліції

Арештовані десятки людей, але більшість мітингів відбувалась мирно.

Напружена ситуація лишається у Далласі, де в четвер чорношкірий чоловік застрелив п'ятьох поліцейських під час акції протесту.

Протести спалахнули після вбивства поліцією двох темношкірих чоловіків у Міннесоті й Луїзіані.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Сотні людей пройшли маршем по Манхеттену (Нью-Йорк)

Як повідомляє з міста Батон-Руж кореспондент ВВС Лора Бікер, протестувальники п'ять ночей поспіль виходять на вулиці, сповнені люті, і їхній настрій стає рішучішим. Поліція відреагувала на це повною бойовою екіпіровкою.

"Сторони стоять одна навпроти одної, часто блокують основне шосе, які веде до поліцейського відділку. Поліція періодично шикується у ряд і вихоплює з натовпу кілька людей, щоб відвести їх до відділку", - повідомляє кореспондент.

Деякі поліцейські постраждали через фаєри. Демонстранти заявили, що поліція застосовувала сльозогінний газ і гумові кулі.

У Батон-Руж біля поліцейського відділку зібралися кілька сотень протестувальників і вигукували гасло: "Немає справедливості - немає миру!".

Новини на цю ж тему