Україна та Канада підписали угоду про вільну торгівлю

трюдо, порошенко Копирайт изображения Unian
Image caption Угода набула чинності з моменту підписання й реалізовуватиметься протягом семи років

Україна та Канада ухвалили угоду про створення зони вільної торгівлі. Це відбулося під час другого дня офіційного візиту канадського прем'єр-міністра Джастіна Трюдо до Києва.

"Це не просто зняття тарифних обмежень. Це чітке зобов'язання протягом семи років зняття 99% бар'єрів в торгівлі між країнами", - сказав український президент.

"Це створить нові можливості, нові робочі місця для народу обох країн. Це створить нові ринки для товарів і сприятиму поліпшенню рівня життя громадян", - зазначив Джастін Трюдо.

Угода буде реалізовуватися протягом семи років.

Перед підписанням канадський урядовець провів переговори з Петром Порошенком.

З української сторони документ підписав перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, з канадської - міністр зовнішньої торгівлі Христя Фріланд.

"Українсько-канадська угода про вільну торгівлю - це нові можливості для обох країн. Ми продовжимо переговори для розширення сфери дії угоди", - написав Петро Порошенко у Twitter.

Програма візиту

Копирайт изображения facebook.comJustinPJTrudeau

На своїй сторінці у Facebook пан Трюдо написав про теплий прийом в Україні і готовність розвивати і поглиблювати зв’язки між країнами.

У Києві у канадського прем’єра також заплановані зустрічі, прем’єром Володимиром Гройсманом та спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм.

У понеділок пан Трюдо також відвідає Парк Слави і покладе квіти на Алеї Небесної сотні.

Напередодні він відвідав Мистецький Арсенал, де зустрівся з уповноваженим президента у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим і головою меджлісу Рефатом Чубаровим.

А у вівторок, 12 липня, у прем'єра Канади запланована зустріч з канадськими військовими, які тренують українських військовослужбовців на Яворівському полігоні у Львівській області.

Петро Порошенко зазначив, що візит канадського прем'єра відбувається напередодні 25-річчя встановлення канадсько-українських відносин.

Новини на цю ж тему