Парламент провів Кемерона оваціями

девід кемерон Копирайт изображения Getty

Девід Кемерон завершив свою останню сесію запитань до прем'єр-міністра у Палаті громад і вже вирушив до Букінгемського палацу, де подасть королеві прохання про відставку.

Пан Кемерон сказав, що "буде сумувати за галасом натовпу".

Захищаючи свої досягнення на посаді, він зауважив, що протягом років прем'єрства було багато "дивовижних моментів".

Девід Кемерон передасть справи новій голові Консервативної партії Терезі Мей, після того як відбудеться її власна аудієнція з королевою.

Найближчим часом вона має оголосити склад свого кабінету міністрів.

Тепле прощання

Після сесії запитань-відповідей всі консерватори проводжали Девіда Кемерона оваціями.

Копирайт изображения PA
Image caption Пана Кемерона проводжали оваціями

Лейбористи також підтримали прем'єра аплодисментами, в тому числі лідер опозиційного табору Джеремі Корбін.

Пан Кемерон сказав, що він має намір залишитися в суспільному житті країни.

Загалом остання сесія запитань до прем'єр-міністра Кемерона пройшла легко і з жартами. Зокрема, він сказав, що нарахував 5,5 тис. запитань і пожартував, що інші вирішать, на скільки він дійсно відповів.

Він також спростував чутки про свою нелюбов до кота Ларрі, який працює мишоловом на Даунінг-стріт, 10, а також висловив теплі побажання Джеремі Корбіну та захоплення тією "завзятістю", з якою лідер лейбористів виконує свою роботу.

Копирайт изображения PA

Девід Камерон "тепло привітав" Терезу Мей, яка сиділа поруч з ним під час сесії, і сказав Джеремі Корбіну: "Коли справа дійшла до прем'єра жінки, я радий сказати - досить скоро рахунок буде 2:0".

Пан Корбін зазначив, що часто не погоджувався з Девідом Кемероном, але вдячний йому за службу і та за його підтримку одностатевих шлюбів та зусилля щодо звільнення Шекера Аамера з Гуантанамо.

Побажання Кемерона

У вівторок члени кабінету міністрів по черзі відвідали Даунінг-стріт, 10, щоб висловити повагу прем'єру, який йде у відставку. На вулиці вже стояли фури, готові до завантаження майна сім'ї Кемеронів.

"Кабінет наповнювало почуття гордості за те, чого Девіду Камерону вдалося досягти за шість років, а зараз ми засмучені тим, що цей час минув, і, можливо, швидше, ніж багато хто очікував", - сказав міністр Джеремі Гант.

Боротьба за пост прем'єра почалася після того, як пан Кемерон, який очолював уряд з 2010 року, заявив про намір піти у відставку.

Його рішення пов'язане з результатом референдуму про членство Британії в ЄС.

Прихильник Євросоюзу пан Кемерон визнав, що програв "брекзитерам", і заявив, що не може далі очолювати країну.

"Я прийшов на Даунінг-стріт, щоб разом з країною протистояти проблемам, бути з народом за часів прийняття важких рішень, щоб разом досягти кращих часів. Сьогодні я йду і сподіваюся, що люди отримають сильнішу країну, економіку і більше шансів у житті", - сказав Девід Кемерон.

"Йдучи, я сподіваюся, що ця країна стане сильнішою. Для мене було великою честю служити країні, яку я люблю", - сказав раніше пан Кемерон Daily Telegraph.

Правління Кемерона в цифрах:

  • Девід Кемерон займав пост прем'єр-міністра протягом 6 років і 62 днів
  • За тривалістю перебування в прем'єрському кріслі це 22-й результат в історії країни
  • У свої 49 років він став наймолодшим прем'єр-міністром, що залишає цю посаду, з часів графа Розенбері в 1895 році
  • Тереза Мей стане найстаршим прем'єром з часів Джеймса Каллагана в 1976-му році

Яким буде новий кабінет?

Очікується, що новий кабінет буде сформований незабаром після того, як Тереза Мей займе пост.

Копирайт изображения AP

Вона відправиться на аудієнцію до Букінгемського палацу. Там, за традицією, Єлизавета II офіційно запропонує їй сформувати уряд.

Звідти вона поїде на Даунінг-стріт, 10 вже як друга в історії Британії прем'єр-леді. Першою жінкою на цій посаді була Маргарет Тетчер, яка також представляла торі.

В першу чергу вона повинна призначити міністра, який буде відповідати за втілення в життя "брекзіта", тобто вести переговори щодо виходу Британії з ЄС.

Відомо, що нинішній міністр закордонних справ Філіп Геммонд, швидше за все, залишиться в кабінеті на посаді міністра фінансів замість Джорджа Осборна.

Очікується також, що ряд важливих позицій в уряді Тереза Мей віддасть жінкам.

59-річна пані Мей, яка багато років займала пост міністра внутрішніх справ, стала єдиним кандидатом на пост лідера Консервативної партії. Її суперниця Андреа Ледсом в минулий понеділок відмовилася від боротьби.