Мей стала новим прем'єром Британії

Тереза Мей із чоловіком Філіпом Копирайт изображения AFP
Image caption Тереза Мей із чоловіком Філіпом біля дверей прем'єрської резиденції

Колишня голова МВС Британії отримала від королеви Єлизавети II пропозицію сформувати новий уряд країни. Так Тереза Мей офіційно стала прем'єр-міністром.

Церемонія, за допомогою якої призначили пані Мей, називається "цілування рук". Але насправді прем'єр-міністри руку монарху вже не цілують, а лише вдають поцілунок, не торкнувшись руки губами.

Після візиту в Букінгемський палац, пані Мей прибула у прем'єрську резиденцію на Даунінг-Стріт, 10, остаточно завершивши церемонію входження на посаду.

Копирайт изображения PA

Місія нового уряду

У своїй вітальній промові пані Мей сказала, що її мета - зміцнити зв'язок між націями Сполученого Королівства. Вона наголосила на необхідності боротися з несправедливістю і нерівністю, дати більше можливостей бідним сім'ям, безробітним і тим, хто перебуває на межі бідності.

"Покидаючи Європейський Союз, ми викарбуємо для себе нову сміливу позитивну роль у світі. І ми побудуємо в Британії таку державу, яка працюватиме не для привілейованої меншості, а для нас усіх. Це буде місією уряду, який я очолила", - наголосила вона.

Тереза Мей стала другою в історії Британії жінкою-прем'єром після Маргарет Тетчер, яка також представляла консерваторів.

Коли вона у середу прибула до королеви у Букінгемський палац, там ще перебував колишній прем'єр Девід Кемерон, який попросив у Єлизавети ІІ про відставку за кілька хвилин до призначення своєї наступниці.

Перед тим пан Кемерон виступив з прощальною промовою, в якій назвав головними досягненнями свого уряду допомогу бідним країнам і легалізацію гей-шлюбів.

Копирайт изображения AFP

Його рішення покинути посаду пов'язане з результатом референдуму про членство Британії в ЄС.

Пан Кемерон виступав за те, аби країна лишилася у ЄС, але на перемогли прихильники "брекзиту".

Новини на цю ж тему