Голова МЗС Франції назвав Джонсона брехуном

Копирайт изображения EPA
Image caption Голові МЗС Франції потрібен для діалогу надійний партнер з чіткою позицією

Голова МЗС Франції Жан-Марк Ейро заявив, що призначений міністром закордонних справ Британії Борис Джонсон - "багато брехав" і що його "притисли до стінки".

У своєму інтерв'ю радіостанції Europe 1 Жан-Марк Ейро сказав, що Борис Джонсон брехав британському народові під час нещодавньої кампанії за вихід країни з ЄС, а тепер на нього поклали місію захистити країну.

Як зауважив пан Ейро, йому у переговорах потрібен надійний партнер з чіткою позицією, якому можна було би довіряти.

"Я не переймаюся щодо Бориса Джонсона, але ви знаєте його стиль, його метод ведення кампанії. Він багато брехав британцям, і ось тепер його притисли до стінки", - сказав французький міністр.

Реагуючи на зауваження, Борис Джонсон сказав, що це "якась штукатурка неминуче мала би осипатись зі стель в канцеляріях Європи. Це (обрання пана Джонсона головою МЗС. - Ред.) було для них неочікуваним результатом, і вони (європейські високопосадовці. - Ред.) висловлюють своє ставлення до цього відверто та вільно".

Копирайт изображения Getty
Image caption Борис Джонсон вважає, що Європа так бурхливо реагує на його призначення, бо ніхто не очікував побачити його на посаді голови МЗС

Пан Джонсон також додав: "лише пару годин тому міністр закордонних справ Франції надіслав мені теплого листа, стверджуючи, що він з нетерпінням чекає спільної роботи і поглиблення англо-французької взаємодії в усіх сферах, і це саме те, чого ми хочемо досягти".

Ексцентричний і непередбачуваний

Жан-Марк Ейро - не єдиний політик в світі, який емоційно відреагував на призначення Бориса Джонсона головою зовнішньополітичного відомства Великої Британії.

"Ексцентричний", "скандальний", "непередбачуваний"... Як тільки не характеризують нового міністра закордонних справ.

Колишній мер Лондона Борис Джонсон був лідером кампанії за "брекзит" перед референдумом про членство Британії в ЄС, однак після перемоги на референдумі відмовився балотуватися на пост прем'єр-міністра.

Його призначення на посаду міністра закордонних справ було несподіваним для багатьох політиків і експертів. Медіа згадали деякі недипломатичні висловлювання нового очільника британського МЗС.

Пану Джонсону згадують його нетактовність: одного разу він написав образливі вірші про президента Туреччини Реджепа Ердогана, а також висловився щодо походження Барака Обами.

Новини на цю ж тему