Турецькі військові заявили, що перебрали владу у країні

Прем'єр Туреччини заявив про спробу перевороту у країні Копирайт изображения AFP

Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим заявив, що "група" військових у його країні вдалася до "незаконних дій".

Представники військових зі свого боку вже опублікували заяву, в якій зазначено, що вони беруть управління країною на себе.

Мости через протоку Босфор перекриті. Біля стамбульського аеропорту з'явилися танки. Інформагенції передають, що в Анкарі чути стрілянину, над містом літають військові літаки і вертольоти.

Диктор державної телерадоікомпанії TRT заявила, що військові оголосили військовий стан і запровадили комендантську годину.

Диктор також сказала, що демократичне і світське правління у Туреччині було підірване чинним урядом, і що тепер країною править "мирна рада", яка дбатиме про безпеку населення. Нову конституцію підготують "якомога швидше".

Раніше співробітники TRT сказали агенції Reuters, що військові перебувають у їхній будівлі.

Газета Hurriyet повідомила, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган невдовзі виступить із заявою. Наразі невідомо, де він перебуває. Турецьке відділення телеканалу CNN стверджує, що президент у безпеці.

Копирайт изображения Getty
Копирайт изображения AFP

Раніше Біналі Їлдирим сказав, що було б неправильно називати те, що сталося, переворотом, але дії військових не були санкціонованими.

Він висловив упевненість, що порядок вдасться відновити, а також пообіцяв, що відповідальні за інцидент "заплатять найвищу ціну".

Поки що незрозуміло, хто саме виступив із заявою про захоплення влади.

Турецька державна інформагенція Anadolu передала, що начальник штабу армії країни - серед заручників.

У Twitter мера Анкари опублікували повідомлення із закликом до жителів міста виходити на вулиці.

Копирайт изображения AFP
Копирайт изображения AFP

Востаннє великі антиурядові виступи у Туреччині фіксували у 2013 році. Тоді мітинги проти вирубування дерев на площі Таксим у Стамбулі переросли у зіткнення з поліцією і багатомісячне протистояння, під час якого лунали заклики до відставки президента.

Новини на цю ж тему