Ердоган закликає турків вийти на вулиці

Прем'єр Туреччини заявив про спробу перевороту у країні Копирайт изображения AFP

У своєму першому коментарі сьогодні президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив CNN Turk, що події в Туреччині це акт спровокований "паралельними структурами".

Він запевнив, що заколотники перевороту отримають "необхідну відповідь" і закликав турків вийти на вулицю.

Турецький президент упевнений, що за переворотом стоять послідовники Фетхуллах Ґюлена. Пан Ґюлен наразі перебуває в США. Турецький президент неодноразово звинувачував його в спробах здійснити переворот.

Під час інциденту пан Ердоган перебував на відпочинку в турецькому місті Мармарис.

Джерела у ЄС повідомили інформагенції Reuters: "Це виглядає, як відносно добре спланований переворот, вчинений впливовою військовою організацією, а не тільки кількома полковниками".

"Вони контролюють кілька стратегічних пунктів в Стамбулі. З огляду на масштаби операції, важко собі уявити, що вони зупиняться", - додає джерело.

Інформаційне агентство AFP повідомляє, що в Анкарі було чутно сильний вибух, водночас американське джерело повідомляє Reuters, що поруч з будівлею генерального штабу турецької армії в столиці відбулася перестрілка.

Державний телерадіомовник TRT припинив трансляцію, повідомило інформагентство Reuters. Раніше також повідомлялось, що в будівлі телеканалу перебувають військові.

До ранку суботу в Туреччині оголошено військовий стан.

Раніше повідомлялося, що всі аеропорти Туреччини закриті.

"Військовий переворот"

Близько опівночі в п'ятницю прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим заявив, що "група" військових у його країні вдалася до "незаконних дій". Він також написав у Twitter, що країна "ніколи, ніколи не терпітиме порушення права" і не допустить втручання в демократію.

Представники військових зі свого боку вже опублікували заяву, в якій зазначено, що вони беруть управління країною на себе.

Мости через протоку Босфор перекриті. Біля стамбульського аеропорту з'явилися танки. Інформагенції передають, що в Анкарі чути стрілянину, над містом літають військові літаки і вертольоти.

Копирайт изображения Getty

Диктор державної телерадоікомпанії TRT заявила, що військові оголосили військовий стан і запровадили комендантську годину.

Диктор також сказала, що демократичне і світське правління у Туреччині було підірване чинним урядом, і що тепер країною править "мирна рада", яка дбатиме про безпеку населення. Нову конституцію підготують "якомога швидше".

Копирайт изображения AFP

Раніше Біналі Їлдирим сказав, що було б неправильно називати те, що сталося, переворотом, але дії військових не були санкціонованими.

Він висловив упевненість, що порядок вдасться відновити, а також пообіцяв, що відповідальні за інцидент "заплатять найвищу ціну".

Поки що незрозуміло, хто саме виступив із заявою про захоплення влади.

Турецька державна інформагенція Anadolu передала, що начальник штабу армії країни - серед заручників.

У Twitter мера Анкари опублікували повідомлення із закликом до жителів міста виходити на вулиці.

Копирайт изображения AFP
Копирайт изображения AFP

Востаннє великі антиурядові виступи у Туреччині фіксували у 2013 році. Тоді мітинги проти вирубування дерев на площі Таксим у Стамбулі переросли у зіткнення з поліцією і багатомісячне протистояння, під час якого лунали заклики до відставки президента.

Новини на цю ж тему