Вибори в Раду: опрацювали половину протоколів

Копирайт изображения UNIAN

Станом на 11 годину понеділка опрацьовано вже 53% протоколів на виборах депутатів Ради, що пройшли у неділю в семи мажоритарних округах.

Як повідомляє сайт ЦВК, найбільше протоколів опрацювали на Дніпропетровщині - 95%. За цими попередніми даними, в окрузі №27 перемагає волонтер Тетяна Ричкова.

Також 72% протоколів обробили на Волині. За попередніми даними, там лідирує Ірина Констанкевич із партії УКРОП.

На Херсонщині наразі веде перед Юрій Одарченко із "Батьківщини" (оброблено близько 60% протоколів), а на Івано-Франківщині - Віктор Шевченко з УКРОПу (попередні дані 57% протоколів).

Загальна явка на цих виборах, за даними ЦВК, була досить низькою і склала 35,8%.

Найвищою, за офіційними даними, вона виявилася на Луганщині в окрузі №114 - 63%.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Явка станом на день була низькою

У громадській мережі ОПОРА раніше висловили занепокоєння затримкою із публікацією даних щодо явки в цьому окрузі. У неділю ці дані станом на 12 годину тут суттєво змінювалися - від 17,5 до 31,4%, заявляють в організації.

Вибори пройшли в округах №23 (Волинська область), №27 (Дніпро), №85 (Івано-Франківська область), №114 (Луганська область), №151 (Полтавська область), №183 (Херсон) та №206 (Чернігів).

Тут обирали депутатів замість тих, хто вибув. Зокрема, Ігор Єремеєв помер ще минулого літа, Ігоря Насалика і Тараса Кутового призначили міністрами, Бориса Філатова та Владислава Атрошенка обрали мерами міст.

А ще двоє - Юрій Гарбуз та Андрій Гордєєв - пішли працювати губернаторами.

Детальніше про перебіг виборчої кампанії та головних претендентів на депутатські крісла читайте у статті ВВС Україна "Сім виборів за неділю: від Волині до Луганщини".

Екзит-поли

Image caption На Луганщину на вибори приїхала Надія Савченко

Раніше Комітет виборців оприлюднив результат екзит-полів на проміжних виборах до Ради на трьох із семи округів - одразу після того, як о 20:00 закрили виборчі дільниці.

Згідно з ними, у виборчому окрузі №85 (Калуш, Івано-Франківська область) перемогу здобув Сергій Насалик від БПП - 22,1% голосів.

В окрузі №27 (Дніпро) - самовисуванка Тетяна Ричкова із 46,1% голосів.

І в окрузі №206 (Чернігів) - самовисуванець Максим Микитась - 28,4%.

Екзит-поли проводив Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, повідомили у КВУ.

Image caption Найжорсткіша виборча кампанія була на Луганщині, де голові окружкому навіть вибили око

Національна поліція повідомила, що отримала 150 повідомлень про порушення на виборах і відкрила 14 кримінальних проваджень.

Зокрема, порушили справи за статтями про підкуп виборців та незаконне використання бюлетеня.

У мережі ОПОРА кажуть, що фіксували випадки видачі бюлетенів без паспорта та спроби фотографувати бюлетені.

"Також спостерігачі ОПОРИ виявили частково заповнені протоколи про підрахунок голосів на двох дільницях у виборчому окрузі № 85", - сказано в повідомленні мережі.

Показові порушення

На Луганщині у межах виборчого округу 114 невідомі у ніч перед голосування розповсюджували листівки про нібито смерть одного з кандидатів, повідомив кореспондент ВВС Україна В'ячеслав Шрамович.

У листівках вказували, що кандидат від партії "Наш край" Сергій Шахов помер в лікарні "від тяжкої інтоксикації медичними препаратами". Ця інформація не відповідає дійсності.

На одній із дільниць на Полтавщині помер 60-літній чоловік, який був спостерігачем.

За даними спостерігачів мережі ОПОРА, порушення на виборах не мали системного характеру.

Найбільше виявлено випадків видачі бюлетенів без пред'явлення належних документів. Також зафіксовані випадки фотографування виборцями бюлетенів.

Окрім того, є факти організованого підвезення людей для голосування.

Новини на цю ж тему