ЦВК порахувала всі голоси в Дніпрі та Чернігові

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Волонтерка Тетяна Ричкова перемогла у Дніпрі

Центральна виборча комісія оприлюднила попередні результати підрахунку 100% голосів на виборах до Ради в 27 окрузі в Дніпрі та 206 у Чернігові.

Перемогу у Дніпрі отримала Тетяна Ричкова, яка балотувалась як самовисуванка, набравши 44,57%.

Від найближчого конкурента Загіда Краснова вона відірвалась на 3 тисячі голосів і 8%.

У 206-му окрузі в Чернігові переміг самовисуванець Максим Микитась, який набрав 31,45%.

Юрій Власенко від "Батькіщини" відстав від нього на 5% і 2,5 тисячі голосів.

Майже 100% порахували ще у чотирьох округах.

На Волині у 23-му окрузі впевнену перемогу з 57% отримує представниця УКРОПу Ірина Констанкевич.

У 85-му окрузі на Івано-Франківщині лідирує її однопартієць Віктор Шевченко.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Спостерігачі кажуть, що недільні вибори в семи округах були далекими від досконалості

На Полтавщині й Херсонщині лідирують кандидати "Батьківщини" Руслан Богдан та Юрій Одарченко.

На Луганщині порахували всього 24% протоколів.

Демократичні вибори?

Проміжні вибори до парламенту, які відбулися цієї неділі, не повністю відповідали демократичним стандартам, заявили у мережі "Опора".

У підсумковій заяві організації йдеться про те, що під час кампанії кандидати у депутати "достатньо масово вдавалися до дій із ознаками підкупу виборців, використовуючи його різноманітні форми", натомість у сам день голосування порушень фіксувалося менше.

У Комітеті виборців України закликали правоохоронців якомога швидше розслідувати факти прямого і непрямого підкупу, які мали місце у ході виборчої кампанії і в день голосування.

У Нацполіції кажуть, що від початку доби 17 липня до ранку наступного дня до них надійшло 218 повідомлень про порушення, пов’язані з виборчим процесом.

17 липня відбулися проміжні вибори до парламенту у семи мажоритарних округах у семи різних областях України. Центрвиборчком продовжує підбивати підсумки голосування.

"Різноманітні форми"

"Є підстави говорити, що ці вибори не відбулися повністю в межах демократичних виборчих стандартів. У першу чергу це стосується забезпечення принципу рівності можливостей для всіх кандидатів брати участь у виборчій кампанії і однаковою мірою сподіватися на той результат, який дійсно відповідає демократичним виборам громадян", - сказав на прес-конференції у понеділок аналітик мережі "Опора" Олександр Неберикут.

В організації відзначили, що перед днем виборів кандидати масово вдавалися до "різноманітних форм мотивування виборців". Частина таких дій "мала відношення до порушення положень Кримінального кодексу України", сказав інший аналітик "Опори" Олександр Клюжев.

У мережі кажуть, що така активність кандидатів могла суттєво вплинути на результати волевиявлення.

Водночас тут підкреслюють, що порушення законодавства власне в день голосування не були масовими.

"Найрозповсюдженішим порушенням (зафіксованим 17 липня. – Ред.) було розголошення таємниці голосування, зокрема випадки фотографування бюлетенів, а також випадки спроб видачі бюлетенів без пред’явлення документа, що засвідчує особу", - сказав Олександр Клюжев.

Також у "Опорі" кажуть, що у ніч після виборів представники дільничних виборчих комісій "традиційно" намагалися внести незаконні зміни до протоколів про підрахунок голосів.

За словами пана Клюжева, найпроблемнішим у цьому стосунку став округ №206 у Чернігівській області, де спостерігачі його організації, які хотіли зафіксувати ці порушення, зіткнулися з фізичною протидією.

"Певний прогрес"

Тим часом у Нацполіції кажуть, що отримали 218 повідомлень про виборчі порушення.

Найбільше таких повідомлень – в Луганській та Чернігівській областях: 53 та 50 відповідно.

За результатами перевірки цих повідомлень поліцейські відкрили 25 кримінальних проваджень. Найбільше з них – сім – на Чернігівщині, жодного – лише на Волині.

Image caption На виборах у окрузі на Луганщині не порахували ще й 10% бюлетенів

У "Опорі" кажуть про "певний прогрес" правоохоронних органів щодо фіксації виборчих порушень.

Однак, каже Олександр Клюжев, ця активність правоохоронців не змогла зупинити застосування "чорних технологій" на виборах.

"Хоча правоохоронні органи оперативно реагували на повідомлення спостерігачів на інциденти з ознаками непрямого підкупу виборців, належного розгляду і розслідування цих фактів не відбувалося", - констатує опублікований у понеділок підсумковий звіт організації про порушення на виборах.

Напередодні, вже після закриття дільниць, у Нацполіції повідомили, що грубих порушень правопорядку під час довиборів у семи округах не зафіксовано.

Новини на цю ж тему