Нападник у Ніцці мав спільників - прокурор

Копирайт изображения Reuters
Image caption Напад у Ніцці готувався впродовж місяців

Нападник, який у День Бастилії в'їхав у натовп у Ніцці, отримував допомогу від п'ятьох спільників, яких вже затримали. Про це заявив французький прокурор Франсуа Молін.

Усім п'ятьом, за словами прокурора, висунули попереднє звинувачення у допомозі з підготовкою теракту, здійсненого тунісцем Мохаммедом Булелем, який жив у Ніцці.

Під час прес-конференції пан Молін також заявив, що напад планували впродовж кількох місяців.

Він також сказав, що один із підозрюваних знімав місце злочину наступного дня.

Затримані четверо чоловіків і жінка у віці від 22 до 40 мають невдовзі постати перед судом.

Серед них - подружжя з Албанії, що підозрюють у забезпеченні нападника пістолетом.

Інший підозрюваний, 22-річний чоловік, як вважають, отримував текстові повідомлення від нападника у ніч напередодні нападу, у яких обговорювалася зброя.

У його помешканні поліція знайшла автомат Калашникова та патрони, повідомляє AFP.

Копирайт изображения AP

Так само, як і нападник, жоден із затриманих не потрапляв у поле зору французьких сил безпеки раніше.

За словами прокурора Франсуа Моліна, дані з телефону нападника свідчать, що він розпочав підготовку до нападу в 2015 році.

Представники так званої Ісламської держави заявили, що нападник із Ніцци був одним із "солдатів" угруповання. Проте у французькій поліції про нього не знали до дня трагедії.

84 людини загинули у Ніцці через те, що вантажівка в'їхала в натовп на святкуванні Дня Взяття Бастилії 14 липня, а потім рухалася зигзагами близько двох кілометрів. Трагедія сталася на Англійській набережній в Ніцці, де люди зібралися дивитися святковий салют.

Поліції вдалося зупинити вантажівку біля готелю Palais de la Mediterranee. Нападника застрелили. У вантажівці виявили гранати і зброю.

Новини на цю ж тему