Мер Бучі Федорук продовжує працювати

Анатолій Федорук Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Анатолій Федорук каже, що буде оскаржувати дії прокуратури

Міський голова Бучі Анатолій Федорук, у помешканні якого слідчі Генпрокуратури (ГПУ) напередодні провели обшук, у п'ятницю повернувся на своє робоче місце. Про це він розповів у коментарі телеканалу "112 Україна".

"Я на роботі, працюю, виконую свої обов'язки", - відзначив бучанський мер.

Він додав, що ніяких запобіжних заходів (зокрема підписки про невиїзд закордон) правоохоронці щодо нього не вживали, водночас і сам він нікуди подорожувати наразі не збирається.

Анатолій Федорук також анонсував оскарження дій слідчих в рамках чинного законодавства.

Обшук

Копирайт изображения gp.gov.ua
Image caption Обшук в оселі мера Бучі

У четвер зранку стало відомо про обшуки, які проводили слідчі ГПУ в оселі міського голови Бучі, Бучанській та Ірпінській міськрадах, а також кількох інших установах регіону. Загалом було проведено 31 обшук.

"Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Бучанської та Ірпінської міських рад при незаконному вилученні належних державі земель лісового фонду площею 890 га поблизу міста Буча, зміни їхнього цільового призначення та подальшого переведення до земель житлової та громадської забудови", - пояснив начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ Володимир Гуцуляк.

"За рахунок вказаних вище земель лісогосподарського призначення Бучанською міською радою протягом 2006-2012 років незаконно відведено у власність земельні ділянки низці фізичних осіб, у тому числі підставних, частина з яких площею понад 14 га передана у власність колишньому Першому заступнику Голови Верховної Ради України Ігорю Калєтніку", - додають у прес-службі Генпрокуратури.

Також розслідується "факт незаконного вилучення 65 га земель, які перебували у постійному користуванні Національного аграрного університету".

Копирайт изображения gp.gov.ua
Image caption Прес-служба Генпрокуратури опублікувала фотографі виявленого у Анатолія Федорука

У ГПУ опублікували фотографії вилученого у Анатолія Федорука. Сам міський голова заявив, що правоохоронці вилучали "навіть дитячі речі".

Протести

Копирайт изображения Facebook httpswww.facebook.com bucharada.gov.ua
Image caption Кілька десятків людей на певний час перекрили трасу в Бучі у четвер, пізніше її розблокували

Обшуки в оселі міського голови Бучі тривали до вечора четверга.

Паралельно з цим Бучанська міськрада зібралася на позачергове засідання.

На ньому вона ухвалила звернення до президента, прем'єра та інших урядовців "з проханням взяти на особистий контроль роботу правоохоронних органів щодо фактів тиску на місцеве самоврядування в місті Буча Київської області, адекватності застосованих сил та засобів до проведених слідчих дій, а також зухвалих дій озброєних правоохоронців, та зупинити тиск на територіальну громаду міста Буча".

Крім того, кілька десятків місцевих жителів на знак протесту проти дій правоохоронців на певний час перекрили Варшавську трасу, яка проходить через Бучу. Пізніше проїзд звільнили.

Мер Ірпеня

Копирайт изображения Facebook Volodymyr Karplyuk
Image caption Мер Ірпеня Володимир Карплюк

Водночас міський голова Ірпеня Володимир Карплюк у коментарі ВВС Україна назвав такі дії тиском та "політичною помстою".

"Я сприймаю це як політичний тиск зі сторони тих людей, які лобіювали вибори в Коцюбинському", - відзначив Володимир Карплюк. За його словами, до цих дій причетні кілька депутатів Верховної Ради.

У неділю у Коцюбинському, що під Києвом, відбулися позачергові вибори до селищної ради. За їхніми результатами представники партії "Нові обличчя", яку очолює Володимир Карплюк, здобули 15 мандатів, їхні опоненти - десять.

Повідомляється, що конфлікт у Коцюбинській міській раді виник через намагання частини депутатів, яких пов'язують з Володимиром Карплюком, приєднати селище до міста Ірпінь.

"Сьогодні була задача мене затримати, а через 60 днів розбиратися", - розповів ірпінський мер у четвер.

Він додав, що через таку ситуацію не хотів би повідомляти про те, де він наразі перебуває. Пізніше Володимир Карплюк уточнив, що залишається в Україні.

Новини на цю ж тему