Голова МВФ Лагард постане перед судом у "справі Тапі"

Копирайт изображения Reuters
Image caption На Крістін Лагард чекає суд.

Голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард постане перед судом за звинуваченням у перевищенні посадових повноважень.

Адвокат Лагард висловив упевненість, що майбутній судовий процес доведе невинуватість його підзахисної.

Рада директорів МВФ заявила, що рішення про притягнення до суду не позначиться на здатності Лагард ефективно працювати на посаді голови організації.

Скандальна історія, відома в ЗМІ як "справа Тапі", сталася в той час, коли Лагард очолювала міністерство фінансів Франції.

Бізнесмен Бернар Тапі почав судитися з банком Credit Lyonnais, який в 1990-х роках належав державі.

Суперечка між бізнесменом і банком була під контролем міністерства фінансів. У 2008 році Тапі через арбітражний суд домігся виплати з держбюджету компенсації в розмірі 404 млн євро.

Це рішення викликало у Франції негативну реакцію, а опозиція звинуватила Лагард в тиску на суд. В результаті рішення суду було оскаржено, а Тапі сам потрапив під підозру у шахрайстві.

Крістін Лагард спочатку проходила у справі свідком - слідчі підкреслювали, що вона не отримала особистої вигоди від "справи Тапі".

Проте в березні 2013 року в квартирі Лагард пройшов обшук, а в грудні 2015 роки її залучили до суду як підозрювану.

Пані Лагард заперечує будь-які порушення і заявляє, що діяла в інтересах держави і з поваги до закону.

Крістін Лагард зайняла пост голови МВФ після скандалу з Домініком Стросс-Каном, якого заарештували у травні 2011 року в Нью-Йорку за підозрою у спробі зґвалтування покоївки.

Неприємна історія з бюджетними грошима не завадила Крістін Лагард в лютому 2016 року переобратися на пост голови МВФ.

Новини на цю ж тему