Дещиця: рішення Сейму про геноцид викличе взаємні звинувачення

Прапори Копирайт изображения UNIAN

Посол України в Польщі Андрій Дещиця вважає, що рішення Сейму щодо визнання Волинської трагедії геноцидом польського народу викличе реакцію українських політиків та взаємні звинувачення.

У п'ятницю польські депутати ухвалили постанову, якою події, що розгорнулися на Волині у 1943-45 роках, визнаються "геноцидом" жителів тогочасної Речі Посполитої.

"Період взаємних звинувачень"

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Екс-міністр закордонних справ та чинний посол України в Польщі Андрій Дещиця

Андрій Дещиця у Facebook висловив жаль з приводу того, що "частина польських політиків, приймаючи постанову про вшанування жертв Волині, так і не врахувала неодноразових звернень та пропозицій української сторони щодо спільної оцінки нашої трагічної історії".

"На таке рішення польського парламенту буде відповідь українських політиків та парламентарів, які на свій розсуд і кожен по-своєму слушно будуть доказувати, що був геноцид і українців з боку поляків. Тому, напевно, нас чекає період взаємних звинувачень та заяв", - вважає дипломат.

Він пригадав візит президента Порошенка до Варшави, під час якого він поклав вінок і схилив голову до пам'ятника загиблим на Волині полякам.

"Таких кроків нам потрібно значно більше з обох сторін", - наголосив Андрій Дещиця.

Рішення Сейму

Копирайт изображения sejm.gov.pl
Image caption Проти не проголосував жоден депутат польського Сейму

У п'ятницю Сейм Польщі проголосував за постанову, якою визнав події, що розгорнулися на Волині у 1943-45 роках, "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої".

За цей документ проголосували 432 депутати Сейму, кнопку "проти" не натиснув ніхто.

День 11 липня, згідно з проголосованим у п’ятницю документом, проголошується Національним днем пам’яті жертв цього геноциду.

Єдиною поправкою, яку внесли польські депутати під час обговорення проекту, стало викреслення з документу слова "братовбивчі" для опису злочинів, скоєних на Волині.

Раніше низка українських експертів та політиків заявляли, що ухвалення Сеймом постанови у такій редакції може призвести до погіршення стосунків між Україною та Польщею.

Новини на цю ж тему