Після нападу у Мюнхені політики закликають ускладити продаж зброї

Копирайт изображения Getty

По тому, як минулої п'ятниці через стрілянину у торговельному центрі в Мюнхені загинули 9 людей, німецькі політики виступили із закликами суворіше контролювати продаж зброї.

Як заявив віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель, треба зробити усе можливе, аби обмежити доступ до вогнепальної зброї.

Міністр внутрішніх справ Томас де Мезьєр, який побував на місці стрілянини у торговельному центрі "Олімпія", також заявив, що закон про володіння зброєю треба переглянути.

Стрілянину відкрив 18-річний Алі Давид Сонболі, громадянин Німеччини і Ірану. Він покінчив із собою, перед цим вбивши 9 і поранивши 27 людей. 10 осіб перебувають у критичному стані.

Копирайт изображения EPA
Image caption Батько одного із загиблих підлітків тримає його фото

Семеро із загиблих були підлітками.Троє із них були із Косово, один із Туреччини і ще один із Греції.

Стрілянина у Мюнхені сталася у п'яту річницю нападів у Норвегії, коли жертвами Андерса Брейвика в Осло стали 77 людей.

Мюнхенський стрілок, як розповіли поліцейські, був буквально "схиблений на масових вбивствах".В його будинку під час обшуку поліцейські знайшли газетні вирізки про напади, а також статтю під заголовком "Чому учні вбивають" - про випадки масових вбивств в навчальних закладах.

У Мюнхені у неділю відбудуться поминальна служба по загиблим.

20 липня міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр заявив, що німцям слід бути готовими до подальших нападів, що здійснюють невеликі групи або радикально налаштовані "самотні вовки". Цю заяву він зробив по тому, як 18 липня 17-річний нападник поранив 5 людей у поїзді у Баварії.

Новини на цю ж тему